اونس طلا1754.8
مظنه4,887,000
18 گرم1,128,100
ارزش سکه11,010,411
قدیم (بهار)11,200,000
جدید (امامی)11,675,000
نیم5,900,000
ربع3,500,000
 

دلیل سبز شدن شاخص بورس از نظر رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار

دهقان دهنوی در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با وزارت صمت از دلایل سبز شدن بازار سرمایه در روز‌های اخیر توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سایت طلا، دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت صمت، گفت: تامین مالی از طریق پلتفورم هایی است که به تازگی راه اندازی شده، به طوری که شرکت های کوچک که امکان تامین مالی از طریق بازار سرمایه را ندارند می توانند از این روش به تامین مالی بپردازند.

او افزود: تحولاتی که در بازار سرمایه رخ داد به سبب گزارش های خوبی که توسط شرکت ها منتشر شده است. حضور مردم در بازار سرمایه در هر حوزه ای باید توام با برنامه، دانش، بررسی و استفاده از روش های غیر مستقیم باشد.

دهقان دهنوی گفت: این پلتفورم ها یک نوع دیدگاه به سرمایه گذار می دهند، این پلاتفورم هایی که به تازگی قرار است راه اندازی شود خود به شکل یک تامین مالی جمعی عمل می کنند.

او تاکید کرد: سرمایه گذاران اعم از خرد و کلان موظف هستند که گزارش های این پلتفورم ها را بررسی و ارزیابی کنند

زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، گفت: طرحی که ما امروز از آن رونمایی کردیم چندسالی است که بین سازمان بورس و وزارت صمت در حال کش و قوس و پیگیری است.

او افزود: از اوایل سال گذشته می خواستیم آن را به مرحله عملیاتی برسانیم، نگاهی که به این نوع تامین مالی جمعی است به نحوی که مردم به ویژه اشخاصی که سرمایه شان زیر ۵۰ ملیون تومان، اما می خواهند سرمایه خود را به سمت تولید بیاورند می توانند از این نوع پلتفورم ها که قرار است توسط برخی از شرکت ها مورد استفاده قرار بگیرد استفاده کنند.

زرندی گفت: شرکت هایی می توانند از این پلتفورم استفاده کنند که پروژه هایشان تا سقف ۱۰ میلیارد تومان باشد ، که در اصل به این دست از پروژه ها sne نیز می گویند.

او تاکید کرد: سرمایه گذارانی که قصد دارند تا ریسک این نوع از تولیدات را کاهش دهند می توانند تا مبلغ ۵۰ ملیون تومان سرمایه گذاری کنند، این ابزار و در کنارش ده ها ابزار دیگر ی که ما سعی کردیم از طریق بازار سرمایه از آن ها بهره بگیریم به سبب آن است که داریم روش هایی را برای تنوع تولید ایجاد می کنیم تا پول های سرگردان مردم را به سنت تولید سوق دهیم.

زرندی بیان کرد: اساس این کار بدین نحو است که یک سمت سرمایه گذار و سمت دیگر کار آفرین قرار دارد، نا گفته نماند که عمدتا طرح هایی در این پلتفورم ارائه می شود که مرحله اولش را گذرانده است.

او گفت: عمدتا این نوع طرح ها یک مزیتی دارند که به محض اجرا شدنش خواهیم گفت. قرار است برای تامین مالی این طرح ها علاوه بر صندوق توسعه شکوفایی از چهار صندوق دیگر بهره گرفته شود، مسئولیت ارزیابی طرح ها با خود پلتفورم هاست اما ما به سبب کاهش ریسک ها صندوق هایمان را نیز به این پلتفورم ها وصل کردیم.او بیان کرد: سرمایه گذاران به ویژه اشخاص حقیقی لازم است بیایند از بین طرح هایی که وجود دارد یکی را انتخاب کنند، اما ناگفته نماند که سرمایه گذاران خرد باید تا یک سقف محدود سرمایه گذاری کنند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد