اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال

پس از حرکت صعودی قیمت طلا طی ماه گذشته، هم اکنون این روند صعودی تضعیف شده و برای بار دیگر قیمت طلا در یک شرایط نزولی قرار گرفته است.

پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال


پس از حرکت صعودی قیمت طلا طی ماه گذشته، هم اکنون این روند صعودی تضعیف شده و برای بار دیگر قیمت طلا در یک شرایط نزولی قرار گرفته است.

استراتژیست های بانک OCBC بر این باورند که سطح 1900 دلار بالا ترین قیمت طلا بوده و فلز زرد تا پایان سال جاری میلادی یعنی تا شروع فصل زمستان تا 1800 دلار افت خواهد کرد.

آنها همچنین با توجه به بهبود نرخ بهره واقعی و بهبود شرایط اقتصاد اییالات متحده و جهان پیش بینی می کنند که طی سال 2022 قیمت طلا می تواند تا سطح 1500 دلار نیز کاهش پیدا کند.

کاهش انتظارات تورمی و همچنین بهبود شرایط بازار کار ایالات متحده باعث شده است تا نرخ بازده واقعی یک روند رو به بهبود را در پیش داشته باشد که می تواند قیمت طلا و دیگر فلزات گرانبها را کاهش دهد.

طلا

استراتژیست های این بانک انتظار دارند که تا پایان سال 2021 میلادی نرخ بازده واقعی از منفی 1 درصد به منفی 6 دهم درصد رشد کند که برای بازار طلا چندان مفید نخواهد بود.

از گذشته تا کنون قیمت طلا یک همبستگی معکوس را با قیمت طلا داشته و با افزایش نرخ بازده واقعی قیمت آن نیز کاهش پیدا می کرده است از این روز کارشناسان پیش بینی می کنند با بهبود در نزخ بازده واقعی قیمت طلا به شرایط پیش از کرونا بازگردد.

تحلیلگران این بانک انتظار دارند که پیشرفت واکسیناسیون جهانی تا پایان سال 2021 عملا بیماری کرونا در جهان کاهش بسیاری پیدا کرده و در نتیجه فدرال رزرو نیز سیاست های مالی خود را تغییر دهد که در نتیجه آن نرخ بازده واقعی افزایش می یابد.

از این روز آنها بر این اعتقادند که سطح 1900 دلار را می توان بالا ترین قیمت طلا در سال جاری تصور کرده و از آن طرف پیش بینی می کنند تا پایان سال قیمت طلا به 1800 دلار کاهش یابد.خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد