اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

عدم توان طلا برای دستیابی به سطوح بالاتر، آیا در نهایت قیمت طلا افزایش خواهد یافت؟

قیمت طلا در آخرین روز هفته گذشته یک حرکت صعودی و در ادامه یک حرکت نزولی را تجربه کرد که به گفته کارشناسان به یک سرعت گیر در مسیر صعودی خود برخورد کرده است.

عدم توان طلا برای دستیابی به سطوح بالاتر، آیا در نهایت قیمت طلا افزایش خواهد یافت؟


قیمت طلا در آخرین روز هفته گذشته یک حرکت صعودی و در ادامه یک حرکت نزولی را تجربه کرد که به گفته کارشناسان به یک سرعت گیر در مسیر صعودی خود برخورد کرده است.

هم اکنون قیمت هر اونس طلا 1878 دلار است. این در حالی است که در روز پنجشنبه قیمت طلا توانسته بود تا عدد 1900 دلار رشد کند اما نتوانست این سطح را حفظ کرده و به نقطه 1878 دلار بازگشت.

علت رشد طلا در روز پنجشنبه اعلام تورم 5 درصدی ایالات متحده بود. با وجود افزایش تورم بسیاری از کارشناسان و سرمایه گذاران بر این باورند که تورم ایجاد شده موقتی بوده و گذرا خواهد بود.

کارشناسان می گویند که با توجه به گذرا بودن تورم، فدرال رزرو در سیاست های سازگار مالی خود تغییری ایجاد نخواهد کرد که در نتیجه آن قیمت طلا همچنان امید های افزایشی خود را حفظ کرده است.

هم اکنون سؤال مهمی که کارشناسان را درگیر کرده این است که آیا در ادامه این تورم 5 درصدی چقدر کاهش پیدا خواهد کرد. پیش بینی تورم فدرال رزرو 2 درصد می باشد، آیا تورم به این پیش بینی رسیده یا در 3 یا 4 درصد متوقف خواهد شد؟

بارت ملک می گوید طلا می تواند عملکرد خوبی را در این شرایط نشان دهد چرا که میزان تورم بالا تر از حد پیش بینی شده بوده و به دلیل سیاست های مالی سازگار، نرخ بهره در قلمرو منفی باقی می ماند.

ملک در ادامه گفت که حرکت طلا در حال حاضر وابسته به جلسه فدرال رزرو در روز چهارشنبه خواهد بود که سیاست های این بانک را تعیین می کند. با این وجود ملک معتقد است تا پیش از پاییز ما شاهد تغییر جدی در سیاست های بانک فدرال نخواهیم بود.

طلابه گفته کارشناسان با وجود صعودی بودن طلا از نظر فنی، فلز زرد هنوز هم ممکن است مقداری شاهد کاهش قیمت باشد. سطح پشتیبانی طلا در نقطه 1855 دلار است که مهم ترین حمایت آن به شمار می رود.

در طرف دیگر طلا ابتدا سطح مقاومت 1900 دلاری را در پیش روی خود داشته و پس از آن به سمت مقاومت های 1916 دلاری و 1927 دلاری حرکت خواهد کرد.

مهم ترین مقاومت پیش روی طلا سطح 1959 دلاری می باشد که بالا ترین قیمت آن در سال اخیر است. کارشناسان بر این باورند که در صورتی که قیمت طلا به بالای 1950 دلار رشد کند، با ورود سرمایه های جدید می تواند به 2000 دلار برسد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد