اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

قیمت طلا همچنان در مسیر کاهشی

از چند روز گذشته طلا در حال طی کردن یک شیب نزولی بسیار ملایم بوده و قیمت آن کاهش یافته است. با این وجود ممکن است در روز های آینده ما شاهد صعودی شدن قیمت طلا باشیم.

قیمت طلا همچنان در مسیر کاهشی


از چند روز گذشته طلا در حال طی کردن یک شیب نزولی بسیار ملایم بوده و قیمت آن کاهش یافته است. با این وجود ممکن است در روز های آینده ما شاهد صعودی شدن قیمت طلا باشیم.

بازار جهانی در شرایط بسیار آرامی قرار داشته و سرمایه گذاران از هرگونه خرید بیش از حد طلا خودداری می کنند که در نتیجه ان قیمت طلا در یک شیب نزولی قرار گرفته است.

طلا در حال حاضر در محدوده 1890 دلار قرار داشته و نقره نیز در محدوده 27.8 دلار در حال معامله است. روز گذشته با وجود کاهش قیمت طلا ما شاهد بودیم که نقره یک رشد ملایم را تجربه کرد.

در همین حال نمودار های فنی برای هر دو فلز طلا و نقره همچنان در شرایط مثبت قرار دارند که باعث می شود تا سرمایه گذاران از فروش های زیاد نیز خودداری کنند.

طلا

بازار های سهام جهانی نیز به واسطه آرام بودن کلی بازار ها حرکت خاصی را تجربه نکردند. در حال حاضر هیچ مسئله خاص ژئوپلیتیکی وجود نداشته و همین امر باعث آرامش در بازار جهانی شده است.

هرچند باید توجه داشت که این آرامش می تواند به سرعت مختل شده و با انتشار اخبار مختلف فضا کاملا تغییر کند. در حال حاضر مهم ترین داده پیش رو را می توان داده های مربوط قیمت مصرف کنندگان در ماه مه ایالات متحده امریکا دانست.

در اخبار دیگر چین اعلام کرد که تورم در این کشور به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. اگر فشار های تورمی در ایالات متحده نیز به همین شکل افزایش یابد قیمت طلا و دیگر فلزات گرانبها افزایش خواهد یافت.

در بازار های دیگر قیمت نفت نایمکس همچنان نزدیک به بالا ترین سطح خود در 70 دلار به ازای هر بشکه باقی مانده است و شاخص بازده 10 ساله خزانه داری نیز در عدد 1.514 قرار دارد.از نظر فنی طلا همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است و نقاط 1901 و 1906 دلار مقاومت های پیش روی آن هستند. طلا در صورتی که بتواند از این سطوح مقاومتی عبور کند به سد مقاومتی خود در عدد 1919 دلار خواهد رسید.

در شرایط نزولی قیمت طلا در نقطه 1883 دلار حمایت خواهد شد. افت بیشتر طلا می تواند نقطه حمایت 1866 دلاری را فعال کرده و حرکت نزولی شدید تر می تواند طلا را به حمایت اصلی خود در سطح 1800 دلار برگرداند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد