اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

اسامی اسم‌های ممنوع در کشورهای مختلف

قوانین و ضوابط در هر کشوری متفاوت است و در بسیاری از کشور‌ها اگر هر اسمی که سنت‌های فرهنگی کشور را نقض کند غیر مجاز اعلام می‌شود.

به گزارش سایت طلا،گاهی اوقات پدر و مادر‌ها دوست دارند برای کودک خود یک اسم متفاوت و کمیاب انتخاب کنند، اما همیشه این امکان را ندارند، زیرا در هر کشوری دولت به منظور نجات کودکان از موقعیت‌های ناخوشایند در آینده لیستی از اسامی غیرمجاز فراهم کرده است.

قوانین و ضوابط در هر کشوری متفاوت است و در بسیاری از کشور‌ها اگر هر اسمی که سنت‌های فرهنگی کشور را نقض کند غیر مجاز اعلام می‌شود.

در ادامه با قوانین اسم گذاری در کشور‌های مختلف آشنا شوید.

فرانسه

تا قبل از سال ۱۹۹۳ اسم گذاشتن برای کودک با قانونی که توسط ناپلئون بناپارت وضع شده بود کنترل می‌شد. اما امروزه مردم باید یک دادگاه محلی را از اسمی که برای کودک انتخاب می‌کنند آگاه کنند. اگر نامی که انتخاب شده است باعث هر نوع توهین و یا سوءاستفاده در آینده شود از طرف دولت ممنوع و غیرمجاز اعلام می‌شود.

اسم‌های غیرمجاز: نوتلا (Nutella) توت فرنگی (Strawberry) مینی کوپر و پرنس ویلیام.

عربستان سعودی

دولت عربستان سعودی اسامی خارجی، اسم‌های کفرآمیز و اسم‌هایی که سنت‌های مذهبی و فرهنگی کشور را نقض کنند را ممنوع اعلام کرده است.

اسم‌های غیرمجاز: لیندا، انجل، مایا، ملکه، آلیس، بن، پیامبر (Prophet)

ایسلنددر ایسلند والدین می‌توانند از روی لیستی که شامل ۱۸۰۰ اسم دخترانه و پسرانه است نام کودک شان را انتخاب کنند. اگر نام انتخاب شده از این لیست نباشد یک کمیته خاص باید آن را تایید کند. اسم انتخاب شده باید با قوانین گرامری و تلفظ کشور تطابق داشته باشد. به عنوان مثال اگر در اسم انتخاب شده حروف Q یا W وجود داشته باشد غیرمجاز است، زیرا این حروف در الفبای ایسلند وجود ندارد.

اسم‌های غیرمجاز: هریت (Harriet) دونکان (Dunkan) زوئی (Zoe) انریکه (Enrique) لودویگ (Ludwig)

پرتغال

در این کشور اسم کودک باید کاملا سنتی باشد، تعیین کننده جنسیت کودک باشد و به نظر اسم مستعار نیاید. برای راحت‌تر شدن کار والدین لیستی از اسامی مجاز وجود دارد که می‌توانند از آن استفاده کنند.

اسامی غیرمجاز: نیروانا، وایکینگ، جیمی، ریحانا، سایونارا

آلمان

در آلمان برای نامگذاری روی کودک باید یک موسسه خاصی اسم را تایید کند. به اعتقاد آن‌ها یکسری کلمات روی سلامت کودک تاثیر منفی می‌گذارند. به علاوه در اسم باید جنسیت کودک مشخص باشد به عنوان مثال نباید اسم غذا، نام خانوادگی و یا اسم اشیاء را روی کودک گذاشت.

اسم‌های غیرمجاز: آدولف هیتلر، أسامه بن لادن، ووداستاک (Woodstock) و گرامافون.

دانمارک

در دانمارک اسم کودک از روی کتابی حاوی ۱۸۰۰۰ اسم دخترانه و ۱۵۰۰۰ اسم پسرانه انتخاب می‌شود. برای انتخاب اسمی خارج از این کتاب باید تاییدیه صادر شود.

اسم‌های غیرمجاز: Ape، پلوتو، کامیلا، اشلی و جکوب

مالزی

اسم‌های غیرمجاز در این کشور شامل اعداد، رنگ ها، سبزیجات، میوه‌ها و کلمات زشت هستند. اگر والدین بخواهند از میان این اسم‌ها انتخاب کنند باید تاییدیه بگیرند.

اسم‌های غیرمجاز: هیتلر، ۰۰۷، گوژپشت (Hunchback)

سوئد

در این کشور اسم تک حرفی و یا اسمی که برای فرد ایجاد ناآرامی کند وجود ندارد.

اسم‌های غیرمجاز: الکسیس، کایتلین

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد