اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

فلز زرد در حال تلاش برای صعود بیشتر

طی ماه های ابتدایی امسال طلا به پایین ترین سطح چند ماهه خود سقوط کرد اما سپس از چهار هفته گذشته یک حرکت صعودی پلکانی را آغاز کرده و رشد قدرتمندی را از خود نشان داد.

فلز زرد در حال تلاش برای صعود بیشتر


طی ماه های ابتدایی امسال طلا به پایین ترین سطح چند ماهه خود سقوط کرد اما سپس از چهار هفته گذشته یک حرکت صعودی پلکانی را آغاز کرده و رشد قدرتمندی را از خود نشان داد.

طلا ابتدا از سطح 1675 که پایین ترین قیمت چند ماهه ان بود شروع به رشد کرده و توانست تا 1740 دلار افزایش یابد. در ادامه این حرکت صعودی تا محدوده 1780 دلار ادامه پیدا کرده و برای چند هفته در این محدوده به نوسان پرداخت.

حال در هفته گذشته توانست از مقاومت محکم خود در 1800 دلار نیز عبور کرده و به رشد خود ادامه دهد. هم اکنون قیمت هر اونس طلای جهانی 1835 دلار می باشد که در بالا ترین سطح چند ماهه خود قرار دارد.

تا پیش از حرکت اخیر طلا نمودار ها نشان دهنده حرکت نزولی بودند اما با رشد قیمت طلا به بالای 1800 دلار کارشناسان انتظار دارند فلز زرد بتواند به صعود خود ادامه دهد.

در نمودار بالا اوج قیمت طلا در 2080 دلار و کمترین قیمت ان در 1675 دلار در نظر گرفته شده است و با تکنیک فیبوناچی به بررسی ان پرداخته ایم.

اولین بخش حرکت صعودی طلا قیمت به فیبناچی 23.6 درصد رساند که در محدوده 1775 دلار قرار می گیرد. در همین حال قیمت طلا توانسته بود در بالا تر از نمودار میانگین 21، 50 و 100 روزه قرار بگیرد.

پس از آن طلا حرکت صعودی چندانی از خود نشان نداده و همانطور بالاتر نیز اشاره کردیم در محدوده 1765 تا 1790 دلار شروع به نوسان کرد.

پس از ان در روز پنجشنبه هفته گذشته طلا یک حرکت بسیار قدرتمند را آغاز کرده و قیمت آن از محدوده 1775 دلار به 1936 دلار رسید.با رسیدن قیمت طلا به نقطه 1836 دلار، فلز زرد توانست بالا تر از اصلاح فیبوناچی 38.2 درصد که در نقطه 1832 دلار است جای گرفته و در نتیجه آن بالا تر از سطح اصلی فبوناچی قرار گرفت.

در روز گذشته قیمت طلا توانست تا 1745 دلار نیز رشد کند اما دچار فشار فروش شده و قیمت ان به محدوده 1735 دلار بازگشت که با این وجود بیش از 5 دلار افزایش روزانه قیمت را نشان می دهد.

طبق تحلیل های نموداری که به آنها اشاره کردیم مهم ترین مقاومت طلا در نقطه 1855 دلار خواهد بود که میانگین تحرک 200 روزه قیمت طلا می باشد.

طبق گفته نیل کریستین سردربیر سایت جهانی کیتکونیوز صندوق های پوششی همچنان تمایل زیادی برای ورود به بازار طلا از خود نشان نمی دهند اما اگر به سمت این بازار حرکت کنند قیمت طلا می تواند تا بالای 1900 دلار نیز رشد کند.

طلا

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد