اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

آخرین اخبار از بازگشت دوباره رنو و پژو به ایران

مدیرعامل سابق سایپا در خصوص امکان بازگشت شرکت های رنو و پژو به ایران با برداشته شدن تحریم ها توضیحاتی داد.

به گزارش سایت طلا،سعید مدنی مدیرعامل سابق سایپا در کلاب هاوس در خصوص بازگشت رنو و پژو به ایران، گفت: واقعیت این است که در رابطه با صنعت خودرو اگر ارتباطات عادی شود و مانند قبل فضای رقابتی نداشته باشیم و از تجربیات استفاده نکنیم، دچار مشکل می‌شویم.

او ادامه داد: پژو و رنو به عنوان شرکت‌های فرانسوی، آشنایی خوبی با فضای کسب و کار ما داشتند و معمولا وقتی فضا باز می‌شد، بر خلاف سایر کشور‌ها وارد این مقوله نمی‌شدند، بخشی از ظرفیت‌ها را تشکیل دادند.

مدیرعامل سابق سایپا افزود: با توجه به ویژگی ها، باید حواسمان جمع باشد، در شرایط تحریم معمولا برنامه ریزی صورت می‌گیرد و بعد از برداشتن تحریم‌ها این برنامه ریزی فراموش می‌شود و بعد از مدت‌ها می‌بینیم تمام دستاوردهایمان فراموش شده اند.

او بیان کرد: بدون توجه به این نکته، زمانی نفت دچار افت فروش می‌شد کشور به سمت برنامه ریزی می‌رفت، اما بعد از افزایش فروش نفت، برنامه ریزی فراموش می‌شد، این نوسانات تحریمی برنامه ریزی شده است.

مدیر عامل سابق سایپا گفت: تحریم همیشه وجود دارد. از ۴۰ سال پیش، ۸ سال در جنگ تحمیلی و مابقی آن در جنگ اقتصادی بودیم و باید بدانیم آمریکا همیشه به دنبال تحریم است.

مدنی تصریح کرد: تجربیات خوبی در صنعت خودروسازی داشتیم به خصوص در خصوص حلقه‌های مفقوده فرانسوی ها؛ فرانسوی‌ها شریک خوبی نیستند و تکنولوژی را به خوبی منتقل نمی‌کنند.

او تشریح کرد: در رابطه با انتقال دانش باید سعی کنیم به ۳ میلیون خودرو برسیم، باید روی پلتفرم داخلی کار کنیم و‌اکنون هم‌تخصص و هم توانایی را داریم. باید حتما ۵۰ درصد ظرفیت تولید خودرو روی پلتفرم خودمان باشد تا در مذاکره برگ برنده داشته باشیم.

مدیر عامل سابق سایپا گفت: باید بازار صادراتی خودمان را داشته باشیم و نیاز به کار شبانه روزی دارد، ۵۰ درصد مابقی باید به شرکت‌های دیگر اختصاص یابد.

او ادامه داد: مطالعات کافی اگر انجام شود، می‌توان کشور‌ها را ارزیابی کرد. رفتار‌های آن‌ها واقعی نیست و هر زمان موقعیت را مناسب دیدند با ما همکاری می‌کنند و در غیر اینصورت همکاری نباید کرد.

مدنی گفت: تا زمانی که فضای کسب و کار درست نشود، شرکت ها علاقه به مذاکره ندارند. صنعت خودرو‌ صنعتی نیست که با شرایط فعلی رشد کند، یکی‌ از آیتم های رشد صنعت خودرو، صادرات است.مدیر عامل سابق سایپا گفت: واقعیت این است که فضای کسب و کار باید درست شود، این صنعت مانند دیگر صنایع وابسته به خودمان نیست و بسیار جامع است. دارای تاثیرات فرهنگی و اقتصادی در کشور است و از زیرساخت ها نیز تاثیر می پذیرد.

مدنی بیان کرد: بدون ارتباط با دنیا نمی توانیم رشد کنیم، اگر بهترین‌ خودرو را تولید کنیم، اما اگر با خودروسازان دیگر در جهان رقابت نکند فایده ای ندارد، هنوز مکانیزم فروش و قیمت گذاری را نتوانیم درست کنیم و‌ باعث شده همچنان قیمت گذاری دستوری داشته باشیم.

مدیر عامل سابق سایپا گفت: حتما باید ارتباط جهانی داشته باشیم و باید نظارت و پایش داشته باشیم، نباید اینگونه باشد که شرکت ها هر کار دوست دارند انجام دهند. تمام صحبت ها با این‌ شرایط است، باید فضای سرمایه گذاری ایجاد کنیم.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 0

کاربر 1 یک سال میگه :

تاریخ: 1400/02/23 ساعت 23:57
🍆 خخخخخخخخ

0 0

*ارش میهمان میگه :

تاریخ: 1400/02/14 ساعت 18:26
دوبار خیانت کردند بازم اینها رو میارند ایران وقتیکه تحریمها رفع شد چرا این لگنها رو میارید برید اتوموبیلهای کره ای ژاپنی امریکایی المانی بیارید

0 0

*بهلول میهمان میگه :

تاریخ: 1400/02/14 ساعت 12:13
😐😐😶😐😶😐😶😐

0 0

*احمد میهمان میگه :

تاریخ: 1400/02/14 ساعت 12:00
اتفاقا موضوع اینجاست که کشورهای اروپایی صاحب اختیار خودشان نیستند و همانطور که نشان داده‌اند با یک اشاره آمریکا تمام قراردادها را پاره کرده و از کشور می روند ،لذا منافع ملی ایجاب می کند که با طرف‌هایی کار کنیم که آقا بالاسر نداشته باشند و دستمان را مانند پژو و رنو و توتال در پوست گردو نگذارند.

0 0

*محمد میهمان میگه :

تاریخ: 1400/02/14 ساعت 07:54
اگرفرانسه به بازارایران بازگردد نشان ازخیانت به کل این سرزمین است وانشاالله هرگزاین اتفاق نخواهدافتاد.خیلی بهتر وبرتر ازفرانسه دردنیا هستند که اول بایدنگاه به پیشرفت وجهش باکیفیت بالا درداخل باشیم که بهترینهارا ازهرنظرداریم اگرمزدورزدایی شود وسپس به غیرفرانسه فکرکنیم

0 0

*محصل میهمان میگه :

تاریخ: 1400/02/14 ساعت 07:40
چین بازار ایران در تمام زمینه ها را قبضه کرده و شدیم استانی از چین ... چون در برنامه ی هسته ای مثلا طرف ما را دارد اما بشرطها و شروطها

0 0

*فرهاد میهمان میگه :

تاریخ: 1400/02/14 ساعت 00:33
اینا ظاهرأباشرکتهای چینی دستی دریک کاسه دارند

0 0

*حسین میهمان میگه :

تاریخ: 1400/02/13 ساعت 15:07
سلام
ایشان ظاهرا در ایران زندگی نمی کنند و از نظر مردم درباره تولیداتشان خبر ندارند. ایشان درک درستی از بازار گرسنه ایران ندارند و حتما نمی دانند اگر همین امروز واردات خودرو آزاد شود و داخلی ها با تمام قدرت تولید داشته باشند، باز هم چند سال آینده به بحران خودروهای فرسوده می خوریم.
اروپایی نیاد، چینی بیاد؟ ژاپنی نیاد، کره ای نیاد ولی چینی بیاد؟