اونس طلا1844.9
مظنه4,367,000
18 گرم1,008,100
ارزش سکه9,838,851
قدیم (بهار)9,900,000
جدید (امامی)10,150,000
نیم5,800,000
ربع3,800,000
 

آیا آب های املاح دار می توانند به موها آسیب بزنند؟

هنگامی که دچار ریزش مو و کم پشت شدن مو می شویم عادت ها، تغذیه و محصولات مراقبت از موی خود را بررسی می کنیم اما هیچ گاه به کیفیت آب مصرفی برای موهایمان دقت نمی کنیم.

آیا آب های املاح دار می توانند به موها آسیب بزنند؟


هنگامی که دچار ریزش مو و کم پشت شدن مو می شویم عادت ها، تغذیه و محصولات مراقبت از موی خود را بررسی می کنیم اما هیچ گاه به کیفیت آب مصرفی برای موهایمان دقت نمی کنیم.

استفاده از آب سخت (آب با کلسیم، منیزیم و آهن اضافی) می تواند موهای شما را ضعیف کرده و باعث ریزش موقت مو شود. اما خوشبختانه اثرات آب سخت بر روی موها قابل برگشت است. درنتیج در قدم اول کیفیت آب خود را بررسی کنید.

انواع آب حاوی مواد معدنی است اما آب سخت حاوی مواد معدنی بیش از حد است. محققان اظهار داشتند كه آب سخت حاوی 212.5 ppm CaCO3 است در حالی كه آب نرم حاوی 10 ppm CaCO3 است.

علاوه بر این صابون یا شامپو به خوبی در آب سخت کف نمی کند. بی کربنات ها، کلریدها و سولفات های کلسیم و منیزیم با صابون ترکیب شده و رسوبات نمکی تشکیل می دهند. این می تواند منجر به ایجاد موارد زیر در موهای شما شود:

موهای چرب: به دلیل رسوبات زیاد مواد معدنی که به تارهای مو می چسبد موهای شما چرب می شوند.

موی چرب

موهای کدر: این رسوبات معدنی می توانند موهای شما را کدر نشان دهند. آن ها در ساقه مو گیر می کنند و درخشندگی مو را کاهش می دهند.

موهای خشن و موخوره: رسوبات معدنی می تواند موهای شما را خشن و وز کند.

منافذ مسدود شده: مواد معدنی روی پوست سر رسوب کرده و منجر به مسدود شدن منافذ می شود. آن ها همچنین می توانند سبوم طبیعی را مسدود کنند. در نتیجه ، موهای شما خشک و بی روح به نظر می رسند. رسوبات معدنی روی پوست سر همچنین منجر به عفونت پوست سر، شوره سر و حساسیت پوست سر می شود.

ایجاد شکاف: رسوبات معدنی روی پوست سر و ساقه مو نیز منجر به شکاف بر روی این نواحی می شود.

آب سخت حاوی چندین ماده معدنی و اکسید کننده مانند مس، منیزیم، کلسیم و آهن است. این مواد معدنی و اکسید کننده بار مثبت دارند در حالی که موها بار منفی دارند. یک اکسید کننده با بار مثبت و موها با بار منفی یکدیگر را جذب می کند. این پدیده قدرت مو را کاهش می دهد و منجر به ریزش مو می شود.

آب سخت فقط باعث ریزش موی موقتی می شود. شما می توانید با استفاده از آبی که برای خوراک استفاده می کنید موهای خود را بشویید، این کار ریزش مو را کاهش می دهد.

برای درمان و جلوگیری از این ریزش مو به دلیل استفاده از آب سخت می توانید از راهکار های زیر بهره مند شوید:

از سیستم تصفیه آب استفاده کنید

سیستم تصفیه کننده آب ، یون های سدیم را جایگزین یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب سخت می کند.

تصفیه کننده

از فیلتر دوش استفاده کنید

فیلتر دوش با فیلتر کردن مواد معدنی بیش از حد موجود در آب کیفیت آب را بهبود می بخشد. همچنین سختی آب را کاهش می دهد. این وسیله مقرون به صرفه است و می تواند از سر دوش جدا شود تا تمیز شود. هر شش ماه فیلتر آن را تعویض کنید.

سری دوش

از شامپوی کیلیت استفاده کنید

شامپوهای کیلیت به از بین بردن تمام آثار آلودگی، رسوبات معدنی و تجمع کمک می کند. اگر در منطقه ای با آب سخت زندگی می کنید ، ایده خوبی است که برای از بین بردن تجمع مواد معدنی به جای استفاده از یک شامپوی معمولی از شامپوی کیلیت استفاده کنید. شامپوهای کیلیت همچنین پوست سر و موهای شما را تمیز، سبک و قابل تنفس نگه می دارد.

شامپو

از سرکه سیب استفاده کنید

سرکه سیب به کاهش تجمع مواد معدنی کمک می کند. می توانید یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کنید. موهای خود را با آن بشویید تا موهای شما از رسوبات معدنی پاک شود.

سرکه سیب

از لیمو برای شستشو استفاده کنید

یک قاشق غذاخوری آب لیمو را با یک لیوان آب مخلوط کنید. قبل از خشک کردن موها با حوله از این آب برای شستشوی نهایی موهای خود استفاده کنید. بعد از شامپو زدن و حالت دادن به موها از این آبکشی استفاده کنید.

لیمو

از ماسک مو استفاده کنید

برای سالم نگه داشتن موهای خود هفته ای یک بار از ماسک موی نرم کننده استفاده کنید. می توانید با آووکادو ماسک مو درست کنید یا روغن نارگیل و روغن گل محمدی را مخلوط کنید. ماسک را به پوست سر و تار موهای خود بزنید. ماسک را بعد از 45 دقیقه با شامپو بشویید.

ماسک مو

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد