اونس طلا1844.9
مظنه4,397,000
18 گرم1,015,000
ارزش سکه9,906,441
قدیم (بهار)9,900,000
جدید (امامی)10,190,000
نیم5,800,000
ربع3,800,000
 

بازار تهران برای چهارمین هفته پیاپی تعطیل شد

رئیس اتاق اصناف تهران از تمدید تعطیلی بازار بزرگ تهران و اصناف قرار گرفته در گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار در چهارمین هفته متوالی خبر داد

«قاسم نوده فراهانی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا و ابلاغ استاندار تهران مبنی بر تمدید مجدد یک هفته ای محدودیت های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی، گروه های شغلی ۲، سه و چهار همچون هفته های گذشته تعطیل است و به هیچ وجه امکان فعالیت را ندارند.

وی ادامه داد: در شهر تهران صاحبان مشاغل گروه شغلی یک می توانند همچون گذشته با رعایت پروتکل های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.

فراهانی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا صرفا با تعطیلی اصناف کنترل نمی شود، تاکید کرد: اصناف مختلف برای جلوگیری از ورشکستی باید فعالیت داشته باشند اما بسته بودن واحدهای صنفی و در عین حال فعالیت بانک ها و سازمان امور مالیاتی با توجه به شرایط اقتصادی سخت کنونی، منطقی به نظر نمی رسد و بارها این موضوع را به استاندار تهران و ستاد ملی کرونا اعلام کرده ایم.

وی با بیان اینکه حتی در سخت ترین شرایط نیز سلامتی مردم و هموطنان اولویت اول اصناف است، بیان کرد: از تمامی صنوف شهر تهران درخواست دارم تمامی پروتکل های بهداشتی را کاملا رعایت کنند.

به گفته فراهانی، با اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند برابر قانون برخورد می شود و در صورت مشاهده تخلف، با دستور قضایی واحد صنفی متخلف پلمب خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: اصناف قرار گرفته در گروه یک شامل تمامی عرضه کنندگان مواد غذایی و لوازم ضروری نظیر سوپرمارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای، خواربارفروشی ها، لوازم یدکی و خشکشوئی ها است.

فراهانی ادامه داد: گروه ۲ نیز شامل صنوفی نظیر طلا فروشی، پوشاک، بنگاه های املاک می شود که اجازه فعالیت ندارند.

به گفته وی، فعالیت مشاغل گروه سه شامل دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و زبان‌سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی نیز تا ۱۷ اردیبهشت ممنوع است.

فراهانی ادامه داد: گروه چهار نیز شامل برگزاری مراسم‌های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، باشگاه‌های ورزشی برای ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی و کاراته و جودو، مدارس شبانه‌روزی، قهوه‌خانه و چایخانه با عرضه مواد دخانی، باغ وحش، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی است که آنها هم تعطیل هستند.

بدیهی است در این شرایط سخت کرونایی مسئولین باید تدبیری در جهت سبک کردن بارمالی ناشی از تعطیلی ها برای اصناف داشته باشند. این تعطیلی ها در حالی است که بانک ها باز بوده و اصناف ذکر شده باید پاسخگوی تعهد های مالی خود به دیگران باشند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 0

*سلمان میهمان میگه :

تاریخ: 1400/02/12 ساعت 09:01
اینها جالبه تو شبای قدر پیش هم بودن رو مورد دار نمیبینن...

0 0

*محمدسالمی میهمان میگه :

تاریخ: 1400/02/10 ساعت 21:48
باسلام
بنده کارم عکاسی وفیلمبرداری است
چرادرصنف مامشتری کم رفت وآمد
می کند باید تعطیل باشه
دراین شرایط بداقتصادی بادوخانواده
ازهمین شغل امرارمعاش می کنیم
که باوجودقبل ازکرونا درامدناچیزی
داشتیم وشغل مارابین ثبت احوال-دفترپیشخوان دولت-پلیس+۱۰-آموزشگاه راهنمایی ورانندگی-اداره پست تقسیم کردن کاملا"قشرما
راازبین بردن وبااجاره مغازه جزشرمندگی پیش همسروفرزند چیزی نداریم وتازه مالیات وعوارض شهرداری راباید بپردازیم دولت تدبیر
وامید چه چاره اندیشی کرده!؟
شماهایی که پشت میزنشسته اید حقوق ماهانه می گیریدبیمه هستید
لااقل فکری به امثال ماها بکنید
ازیارانه ومعیشتی می شودزندگی کرد
شماهابهترمیدانید امابی تفاوت ازکنار
آن ردمیشوید