اونس طلا1844.9
مظنه4,397,000
18 گرم1,015,000
ارزش سکه9,906,441
قدیم (بهار)9,900,000
جدید (امامی)10,215,000
نیم5,800,000
ربع3,800,000
 

تاثیر مذاکرات وین بر بازار بورس در روزهای آینده

اگر مذاکرات وین موفق آمیز باشد، رفع تحریم‌ها بیشتر بر کدام صنایع بورسی تاثیر گذار خواهد بود؟

به گزارش سایت طلا ،هومن عمیدی کارشناس بازار سرمایه ، در پاسخ به این پرسش که اگر مذاکرات وین موفق آمیز باشد، رفع تحریم‌ها بیشتر بر کدام صنایع بورسی تاثیر گذار خواهد بود؟ اظهار کرد: دو حالت وجود دارد، اگر نتیجه توافق‌ها مثبت باشد به احتمال زیاد قیمت دلار کاهشی خواهد شد، در این صورت برای صنایعی که مصرف ارزی دارند شرایط مناسب می‌شود.

او افزود: از سوی دیگر برای بانک‌ها نیز شرایط بسیار عالی خواهد شد، زیرا می‌توانند ارتباط شان را با سایر کشور‌های دنیا گسترش دهند و تراکنش‌های مالی خوبی شکل بگیرد.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه بیان کرد: برای صنعت خودروسازی نیز شرایط می‌تواند مناسب شود و ارتقا پیدا کند، به طور کل ابتدا صنعت بانک و سپس خودرو شرایط شان خوب خواهد شد. سایر صنایع هم احتمالا فروش شان بالا می‌رود، زیرا دیگر تحریمی وجود نخواهد داشت و در مجموع چشم انداز صنایع از جهت صادرات خوب خواهد شد.

عمیدی در ادامه اظهار کرد: اما اگر به هر دلیلی در مذاکرات توافقی حاصل نشود و گروه مقابل نتوانند شرایط ما را تامین کنند، در این صورت شاهد رشد قیمت دلار خواهیم بود و زمانی که دلار رشد کند، صنایع صادراتی ما نیز به طور یقین قیمت شان بالاتر خواهد رفت، در این صورت شاهد رشد گروه پتروشیمی، فلزی و معدنی خواهیم بود.

کارشناس بازار سرمایه در پایان تصریح کرد: گروه خودرویی بیشترین اثر منفی را در صورت عدم ایجاد توافق خواهد داشت، زیرا بحث تامین قطعات با قیمت‌های بالاتر مطرح می‌شود، به طور کل چه در برجام بمانیم و چه این مذاکرات نتیجه‌‌ای نداشته باشد، بازار سرمایه قطعا در همین مدت کوتاه پیش رو به روند صعودی باز خواهد گشت، در روزهای پیش رو بحث انتخابات نیز مطرح است که خود می‌تواند شرایط بازار را بهتر کند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد