اونس طلا2322.02
مظنه14,561,000
18 گرم3,361,400
ارزش سکه32,805,933
قدیم (بهار)37,000,000
جدید (امامی)40,250,000
نیم22,700,000
ربع14,700,000

جزئیات جلسه ارزی مجلس با بانکها/ بررسی نقش بانکها در نوسانات ارزی

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن بیان جزئیات جلسه ارزی این کمیسیون با مدیران عامل بانکها، اعلام کرد: بانک مرکزی موظف است ظرف یک ماه آینده گزارش کاملی از نحوه عملکرد بانکها درباره نوسانات اخیر بازار ارز را به مجلس ارائه کند.


غلامرضا کاتب درخصوص جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با مدیران عامل بانکها در رابطه با وضعیت برداشت شبانه دولت و بانک مرکزی از حساب بانک‌ها بابت "مابه‌التفاوت ارزی دریافتی" اظهارداشت: در این جلسه که همه مدیران عامل بانکها اعم از بانکهای دولتی و خصوصی و همچنین اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حضور داشتند، موضوع نقش بانکها در نوسانات اخیر بازار ارز و برداشت شبانه دولت و بانک مرکزی از حساب بانکها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه برخی از بانکها در نوسانات اخیر بازار ارز نقش داشته اند، گفت: با این وجود، تعدادی از مدیران عامل بانکها مدعی بودند ارزی را که بانک مرکزی در اختیار آنها گذاشته بود را صرفا برای ثبت و سفارش کالا به واردکنندگان اختصاص داده اند و این ارز را در بازار آزاد به فروش نرسانده اند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: براین اساس، مقرر شد بانک مرکزی هرچه سریعتر به این وضعیت رسیدگی کند به طوری‌که بدهی خود به بانکهایی که تخلف کرده اند را به حساب خزانه واریز کند و همچنین بدهی خود به بانکهایی که تخلف نکرده اند را به بانکها بپردازد.

به گفته وی، بانک مرکزی در حدود 30 هزار میلیارد ریال از حساب بانکها در اواخر سال گذشته برداشت کرده که این بانک تاکنون تنها حدود نیمی از این مبلغ را به بانکها بازگردانده است.

کاتب با اشاره به اینکه این جلسات برای روشن شدن ابعاد ماجرا همچنان ادامه دارد، گفت: بانک مرکزی موظف است ظرف یکماه آینده گزارش کاملی از نحوه عملکرد بانکها در رابطه با نوسانات اخیر بازار ارز و همچنین میزان بدهی به بانکها را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه دهد.

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد