اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

تحلیل قیمت اونس جهانی طلا 20 فروردین

قیمت طلا (XAU/USD) بالاترین سطح خود را در بیش از یک ماه اخیر بعد از 18 مارس و در اواخر این ماه به 1755 دلار و در معاملات اخیر به بالاترین سطح خود رسانده و در بالاترین سطح از 1750 دلار ادامه دارد.

به گزارش سایت طلا،قیمت طلا (XAU/USD) بالاترین سطح خود را در بیش از یک ماه اخیر بعد از 18 مارس و در اواخر این ماه به 1755 دلار و در معاملات اخیر به بالاترین سطح خود رسانده و در بالاترین سطح از 1750 دلار ادامه دارد.

این جفت ارز در بیشتر جلسه های روز پنجشنبه جلو بوده است و در 1730 دلار از سطح آسیا بوده است. این بدان معناست که طلا با سودهای در حدود 1.1 درصد یا در کمتر از 20 دلار در روز معامله می شود. از جنبه مثبت، گاو نرهای کوتاه مدت به دنبال آزمایش میانگین متحرک 50 روزه با قیمت 1764 دلار خواهند بود.

حرکت روزانه

عامل اصلی اقدام قیمت طلا در روز پنجشنبه، بازارهای اوراق قرضه دولت ایالات متحده بوده است. بازده کمی پایین تر است، با 10 سال کاهش در حدود 2bps به زیر 1.64 درصد.

همچنین به دنبال تفسیرهای جنجالی رئیس صندوق فدرال، جروم پاول، ضرر بیشتری در بازده اوراق قرضه دولت ایالات متحده وجود دارد که برای طلا مثبت خواهد بود. اگر چه اوراق قرضه هنوز واکنش زیادی به اظهارات پاول نشان نداده اند، اما دلار آمریکا متضرر می شود. دلار ضعیف تر آمریکا نیز عامل حمایتی برای طلا است.

جروم پاول

پاول صحبت می کند

جروم پاول، رئیس صندوق فدرال طی یک ساعت یا حدودا در یک میزگرد صندوق بین المللی پول صحبت کرده است. پاول گفت که چشم انداز اقتصاد ایالات متحده در نتیجه حمایت های مالی و واکسن ها روشن شده است. با این حال، پاول خاطر نشان کرد که سرعت پایین واکسیناسیون جهانی و افزایش اخیر عفونت های کووید-19 در ایالات متحده هر دو خطری برای پیشرفت اخیر است که ایجاد شده است و وی انتظار دارد که افزایش موارد کووید-19 باعث کند شدن بهبود اقتصادی شود.

در مجموع، اظهارات پاول در مورد اقتصاد بسیار منفی بود. وی اذعان کرد، اما به نظر می رسد داده های قوی اخیر و بهبود اخیر در چشم انداز اقتصادی بر اقتصاد را نادیده می گیرند، در حالی که تاکید می کند که اقتصاد تا اهداف فدرال رزرو فاصله دارد.

وی خاطر نشان کرد که افزایش یکباره تورم با افزایش مداوم تورم متفاوت است، که وی تعریف کرد تورم، سال به سال افزایش می یابد. در همین راستا، پاول مجددا تاکید کرد که فشارهای افزایش قیمت در اواخر امسال به احتمال زیاد موقتی است، به عبارت دیگر، گفت که فدرال رزرو نگران افزایش نرخ تورم نخواهد بود.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد