اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

واکنش بازار طلا به سطح تاریخی 1711 دلار فیبوناچی

تحلیل قیمت جهانی طلا:کندل قیمت طلا روز پنجشنبه پس از تست مقاومت پیشین خود بالاتر از روز قبل بسته شد.

به گزارش سایت طلا ،کندل قیمت طلا روز پنجشنبه پس از تست مقاومت پیشین خود بالاتر از روز قبل بسته شد.

این مقاومت در قیمت 1683 دلار قرار دارد. دیروز کندل قیمت طلا در 1726 دلار بسته شد در حالی که روز قبل پس از تست مقاومت 1683 دلاری، قیمت طلا به 1706 دلار رسید کندل در این قیمت بسته شد. پیش داشتن گزارشات اقتصادی محصولات غیر مزرعه ای آمریکا (U.S. Non-Farm Payrolls report) باعث این موج صعودی طلا شده است.

به دلیل تعطیلات آخر هفته و نبود معامله گران عمده حجم معاملات چند روز گذشته کاهش یافته و برای تقویت روند صعودی باید کف سازی جدیدی انجام شود و الگویی W شکل فرم بگیرد.

پس از دنبال کردن یک حرکت نزولی اولین بخش این الگو معمولا کوتاه تر است که از بازگشت نمودار در دو روز اخیر تشکیل شده است. 5 شنبه قیمت طلا در 1728 دلار بسته شد که 19 دلار (1.15 درصد) بیشتر از روز قبل است.

طبق نمودار روزانه، روند کلی همچنان نزولی است اگرچه واکنش بازار به صعودی شدن قیمت طلا در روز 4 شنبه می تواند باعث تکرار این صعود قیمت در بازه زمانی 2 – 3 روزه شود. دوام نمودار بالای قیمت 1677 دلار باعث افزایش قیمت تا 1756 دلار خواهد شد. نوسان نمودار بلند مدت طلا در بازار بین دو محدوده قیمتی 1711 دلار و 1788 دلار است.

محدوده کوتاه مدت بین 1756 دلار و 1677 دلار است و محدوده کوچکتر بعدی بین 1676 دلار تا 1817 دلار است. میانگین این محدوده در سطح قیمت 1746 دلار هدف بلقوه بعدی است.

به گفته فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز، قیمت طلا در جهت صعودی، تصحیح شد و طلا می تواند پیش از این که بازده اوراق قرضه روند صعودی خود را ازسربگیرد و قیمت این فلز ارزشمند را دوباره پایین ببرد، تا سطح ۱۷۴۰ دلار پیشروی کند.

شاخص دلار از رکورد روز چهارشنبه که بالاترین حد پنج ماه اخیر بود، عقب نشینی کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر ساخت.بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که به جذابیت سرمایه گذاری در طلا افزود، آماری بود که نشان داد شمار متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا هفته گذشته رشد غیرمنتظره ای پیدا کرد. همچنین رونمایی برنامه اشتغال دو تریلیون دلاری جو بایدن، رییس جمهور آمریکا که به نگرانیها نسبت به رشد تورم دامن زد، عامل دیگری بود که از افزایش قیمت طلا پشتیبانی کرد.

اگرچه طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم شمرده می شود اما بازده بالاتر اوراق قرضه، هزینه نگهداری این فلز را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می زند.

جیمز استیل، تحلیلگر ارشد فلزات ارزشمند بانک HSBC در یادداشتی نوشت: عقب نشینی بازده اوراق قرضه همزمان با کاهش فشار تورمی، احتمال بهبود قیمت طلا را تقویت می کند.

در بخش بازار فیزیکی، منابع دولتی اعلام کردند واردات طلای هند در مارس در نتیجه کاهش مالیات واردات و افت قیمتها، به رکورد ۱۶۰ تن صعود کرد که ۴۷۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان داد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد