جزء خوانی قرآن کریم (پخش زنده)
 

گفت‌وگوی تلفنی «نتانیاهو» و «هریس» درباره برنامه هسته‌ای ایران

معاون رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب در یک گفت‌وگوی تلفنی به بررسی پرونده هسته‌ای ایران و عادی سازی روابط و تحقیقات دادگاه کیفری بین‌المللی در خصوص جنایات جنگی اسرائیل پرداختند.

به گزارش سایت طلا به نقل از تسنیم، «کامالا هریس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیشب ضمن تماسی تلفنی با یکدیگر، روابط دو جانبه و مسائل منطقه‌ای ازجمله عادی‌سازی روابط «اسرائیل» با کشورهای عربی و توافق سازش با فلسطین و همچنین برنامه هسته‌ای ایران را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بنا به این گزارش، دو طرف آمریکایی و اسرائیلی همچنین بر مخالفت خود با هرگونه تلاش‌ دادگاه کیفری بین‌المللی مستقر در لاهه برای تحقیق و بررسی جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان تأکید کردند.

در همین حال، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که کامالا هریس و بنیامین نتانیاهو درباره برنامه هسته‌ای ایران رایزنی کردند.


«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز روز چهارشنبه گفت که دولت بایدن با تصمیم دادگاه بین‌المللی کیفری برای دنبال کردن تحقیقات درباره جنایات جنگی اسرائیل در اراضی فلسطینی مخالف و از این تصمیم ناامید شده است.

وی ضمن تاکید بر حمایت آمریکا از اسرائیل، افزود: دادگاه بین‌المللی کیفری صلاحیت لازم برای رسیدگی به این موضوع را ندارد. دادگاه بین‌المللی کیفری به طور غیرمنصفانه ای، اسرائیل را هدف قرار می دهد.

دادگاه بین‌المللی کیفری روز چهارشنبه رسما اعلام کرده است که آماده تحقیق درباره جنایات جنگی اسرائیل در اراضی فلسطینی از سال 2014 تاکنون است.


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است