جزء خوانی قرآن کریم (پخش زنده)
 

عکسی که به شما میگوید دیسک کمر دارید یا نه !

دیسک کمر یکی از رایج ترین عواض ضعیف شدن کمر است که این روزها بسیاری از افراد با آن رو به رو هستند. دیسک کمر به دلایل مختلفی در انسان بروز می‌کند. که همه به نوعی از نحوه رفتار غلط فرد با ستون فقرات ناشی می‌شود.

عکسی که به شما میگوید دیسک کمر دارید یا نه !

دیسک کمر یکی از رایج ترین عواض ضعیف شدن کمر است که این روزها بسیاری از افراد با آن رو به رو هستند. دیسک کمر به دلایل مختلفی در انسان بروز می‌کند، از جمله این موارد میتوان به ضربات ، بلند کردن وسایل سنگین و یا بلند کردن وسایل بدون در نظر گرفتن مسائل آناتومی بدن و شکل ستون فقرات.

دیسک کمر


این عارضه در ابتدا نادیده انگاشته میشود و همین نادیده انگاشتن باعث میشود که سرعت رشد عارضه روز به روز بیشتر شود تا جایی که فرد دیگر توان برداشتن کوچک ترین وسایل و حتی راه رفتن عادی را نیز ندارد. از همین رو قبل از اینکه به این عارضه خطرناک دچار شوید لازم است ابتدا نسبت به نحوه بلند کردن اشیائ مختلف بر اساس شکل تغییر ستون فقرات آگاهی لازم را به دست آوریم، اما اگر باز هم احساس میکنید که به دیسک کمر دچار شده اید باید ابتدا نسبت به بررسی آن از طریق راهکار های علمی و پزشکی اقدام کنید.

دیسک کمر

در اینجا ما به شما تصویری را ارائه میدهیم که با استفاده از آن به راحتی میتواند بدانید که آیا به دیسک کمر دچار شده اید یا نه

برای این کار فقط لازم است که روی سطح صاف دراز بکشید و پاهایتان را بالا بیاورید؛ اگر بین زاویه 30 تا 70 درجه درد شدیدی در کمر احساس کردید؛ شما مشکل بیرون زدگى دیسک کمر دارید و حتما باید نسبت به مراقبت هرچه بیشتر از آن اقدام کرده و اجازه ندهید که این عارضه به پیشروی خود ادامه دهد. اما اگر این تير كشيدن به پشت زانو رسيد، عصب سياتيک شما تحت فشار بين مهره هاست.


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است