جزء خوانی قرآن کریم (پخش زنده)
 

وندی شرمن: درباره تهدید ایران هشیار هستیم

نماینده منتخب بایدن برای وزارت خارجه آمریکا مدعی شد درباره ایران هوشیار خواهد بود.

به گزارش سایت طلا، «وندی شرمن» مقام اسبق آمریکا در وزارت امور خارجه، امروز (چهارشنبه) مدعی شد درباره ایران هوشیار خواهد بود.

گزینه انتخابی دولت جدید آمریکا به ریاست جمهوری «جو بایدن» برای سمت معاون وزیر امور خارجه این کشور، در بخشی از سخنان خود در جلسه بررسی صلاحیتش در سنا گفت «درباره ایران هوشیار خواهد بود.»

شرمن در بخشی از اظهارات خود مدعی شد: «من درباره تهدید ایران هوشیار هستم. سال ۲۰۲۱ سال ۲۰۱۵ نیست که توافق هسته‌ای به امضا رسید و سال ۲۰۱۶ نیست که این توافق اجرایی شد؛ منطقه از آن زمان تاکنون تغییر کرده است.»


او در ادامه مدعی شد: «ایران از پای‌بندی به تعهدات هسته‌ای خود در سال ۲۰۱۵ فاصله گرفته است. ما به همراهی متحدانمان باید تلاش کنیم تا به برخی موارد از جمله حمایت این کشور از تروریسم و استفاده از سلاح‌های موشکی پایان دهیم.»

هفته گذشته «جنیفر ساکی» سخنگوی کاخ سفید، نیز مدعی شد که «ایران همچنان از توافق هسته‌ای و پای‌بندی به مفاد آن دور است.»

این ادعا در حالی از سوی آمریکا مطرح می‌شود که ایران در پاسخ به بدعهدهای آمریکا و دیگر طرف‌های برجام، از عمل به تعهدات خود کاسته و تاکید کرده است چنانچه طرف مقابل به تعهدات خود بازگردد ایران نیز به اجرای کامل تعهدات خود بازخواهد گشت.

دولت دونالد ترامپ در ماه می سال ۲۰۱۸ در اقدامی یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران خارج شد. پس از آن کارزار غیرانسانی فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. اکنون مسئله برجام و احیای آن از چالش‌های پیش روی دولت جدید آمریکا است.


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است