جزء خوانی قرآن کریم (پخش زنده)
 

آیا خوردن زیاد ترشی ما را چاق می‌کند ؟!

ترشی یکی از رایج ترین خوراکی هایی است که ما ایرانی ها بر سفره میخوریم و خب به خاطر طعم جذابی که دارند در طول زمان محبوبیت خود را از دست نداده اند. اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که آیا ترشی باعث چاقی می‌شود یا نه ؟

آیا خوردن زیاد ترشی ما را چاق می‌کند ؟!

یکی از خوشمزه ترین خوراکی هایی که ما ایرانی ها بر سفره داریم ترشی است. نه فقط یک نوع ترشی بلکه انواع ترشی ها. مصرف بالای ترشی در خانوار های ایرانی امروزه بیشتر به امری عادی تبدیل شده است و باید بیشتر مراقب بود. اما جدا از این مسائل سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا مصرف ترشی باعث افزایش وزن و یا چاقی می‌شود؟

چاقی


اولین چیزی که باید گفت این است که در همه نوع از ترشی ها باعث افزایش اشتهای شما می‌شوند. بنابراین افراد دارای کمبود وزن مجاز هستن در کنار غذا ترشی مصرف کنند اما افراد دارای اضافه وزن مجاز به مصرف ترشی در کنار غذا نیستند.

ترشی

مصرف ترشی برای خانم‌ها:
به طور کلی مصرف ترشیجات برای خانم‌ها توصیه نمی‌شود.
بنابراین حتی اگر رژیم افزایش وزن دارید مجاز به مصرف آن هستید اما سعی کنید خوردن ترشی را تبدیل به عادت نکنید.

ترشی

اثر ترشیجات بر بلغمی مزاج‌ها:
مزاج سرکه سرد و خشک است و کسی که بلغمی باشد مزاج سرد و تر دارد، همه ترشیجات مزاج سرد دارند اما تر و خشک بودنشان متفاوت است. افرادی که تحت درمان مزاج غالب خود هستند خوردن ترشی این درمان را به هم می‌ریزد بنابراین خوردن آن توصیه نمی‌شود. مصرف ترشیجات در رژیم لیمومی برای تمام افرادی که رژیم کاهش وزن دارند ممنوع می‌باشد.


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است