سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1721.6
مظنه4,681,000
18 گرم1,080,600
ارزش سکه10,546,293
قدیم (بهار)10,800,000
جدید (امامی)10,990,000
نیم6,400,000
ربع4,000,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

سقوط شدید قیمت طلا و سکه، آیا دیگر قیمت طلا گران نخواهد شد؟

افت شدید طلا در روز های گذشته باعث شد تا قیمت این فلز گرانبها در سطوح بسیار پایینی قرار گرفته و آینده آن نیز در هاله از ابهام فرو رود. اما متخصصان بازار همچنان معتقدند که این کاهش ها به معنای پایان قدرت طلا نخواهد بود.

سقوط شدید قیمت طلا و سکه، آیا دیگر قیمت طلا گران نخواهد شد؟


افت شدید طلا در روز های گذشته باعث شد تا قیمت این فلز گرانبها در سطوح بسیار پایینی قرار گرفته و آینده آن نیز در هاله از ابهام فرو رود. اما متخصصان بازار همچنان معتقدند که این کاهش ها به معنای پایان قدرت طلا نخواهد بود.

بازار در ترسی عمیق فرو رفته است، ترسی که ناشی از همه گیری کووید-19 و وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی ایالات متحده می باشد و سرمایه گذاران را بیش از هر زمان دیگری به سمت نگهداری نقدینگی سوق داده است.

پیتر هوگ، کارشناس بازار طلا معتقد است که چشم انداز کوتاه مدت اقتصاد ایالات متحده همچنان بسیار وخیم بوده و مردم تمایل بیشتری به نگهداری پول دارند که در نتیجه آسیب پذیری بازار می باشد.

از نظر هوگ این شرایط باعث می شود تا سرمایه گذاران نه فقط از بازار طلا، بلکه از بازار سهام نیز بیرون آمده و به سمت نگهداری هرچه بیشتر پول نقد حرکت کنند.

فیلیپ استریبیل، استراتژیست بازار نیز می گوید در کنار داده های بد اقتصادی، افزایش بازده خزانه داری و رشد شاخص دلار نیز باعث شده است تا علاقه مردن به سرمایه گذاری به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

در حال حاضر هر انس طلا 1828 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته شاهد 18 دلار کاهش قیمت است و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که اگر به زیر 1825 دلار سقوط کند زمینه برای افت بیشتر نیز فراهم خواهد شد.

هرچند می توان گفت که انتظارات افزایشی برای بازار طلا هنوز به قوت خود باقی اند اما بسیار بعید به نظر می رسد که به این زودی اتفاق بیافتند.

کارشناسانی مانند دنیل پاویلونیس شرایط فعلی را یکفرصت خرید عالی توصیف کرده و معتقدند که قیمت طلا برای بار دیگر افزایش قابل توجهی را شاهد خواهد بود.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا