سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1855.7
مظنه4,427,000
18 گرم1,021,900
ارزش سکه9,974,031
قدیم (بهار)10,150,000
جدید (امامی)10,490,000
نیم5,600,000
ربع3,600,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

آیا رسیدن قیمت دلار به زیر 20 هزار تومان واقعیت دارد؟

قیمت دلار در روز های اخیر شاهد کاهش بسیار زیادی بوده و قیمت آن به زیر 25 هزار تومان سقوط کرده است. در این بین زمزمه های زیادی از دلار زیر 20 هزار تومانی شنیده می شود.

آیا رسیدن قیمت دلار به زیر 20 هزار تومان واقعیت دارد؟


قیمت دلار در روز های اخیر شاهد کاهش بسیار زیادی بوده و قیمت آن به زیر 25 هزار تومان سقوط کرده است. در این بین زمزمه های زیادی از دلار زیر 20 هزار تومانی شنیده می شود.

عوامل بسیار زیادی در کاهش قیمت دلار نقش داشتند و باعث شدند تا دلار از سطح 26 هزار تومان در آغاز هفته به زیر 25 هزار تومان در پایان هفته برسد.

مهم ترین عامل کلیدی در کاهش قیمت دلار را می توان به پایان رسیدن دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ و سپردن کاخ سفید به دست جو بایدن دموکرات دانست.

جو بایدن پیش تر در سخنرانی های انتخاباتی خود گفته بود که خروج یک طرفه ترامپ از برجام یک حرکت اشتباه بوده و وی قصد دارد تا به این معاهده بین المللی بازگردد.

البته مشخص نیست که در آینده این اتفاق واقعا بیافتد یا خیر اما بازار نسبت به رفتن ترامپ از قدرت واکنش نشان داده و باعث شده تا قیمت دلار کاهش یابد.

دیگر دلیل کاهش قیمت دلار در روز های اخیر را می توان صحبت های همتی رویس بانک مرکزی درباره دارایی های بلوکه شدن ایران در کره جنوبی دانست.

هرچند کره جنوبی مذاکرات خود با ایران را چندان رضایت بخش اعلام نکرد اما همتی ذز سخنان خود گفت که طرف مقابل متعهد شده است که دارایی های ایران در این کشور را آزاد سازد.

و در نهایت امروز آقای روحانی رئیس جمهور کشورمان طی یک سخنرانی اظهار داشتند که اگر منابه مالی ایران آزاد شود دلار توانایی کاهش تا 15 هزار تومان را دارد که باعث ایجاد یک موج جدید کاهشی در بازار شد.

اما در نهایت باید گفت که انتظار کاهش قیمت دلار به زیر بیست هزار تومان حداقل فعلا عملی نمی باشد. چرا که با وجود شرایط امیدوار کننده پیش آمده هنوز هیچ چیزی به شکل عملی تغییر نکرده است.

در حال حاضر تعیین کننده ترین چیز پس مشخص شدن تکلیف برجام پس از قرار گیری بایدن در کرسی ریاست جمهوری خواهد بود.

اگر بایدن برای بار دیگر به برجام بازگشته و به تعهدات خود جامه عمل بپوشاند می توان انتظار داشت که دلار شاهد سقوط هایی بسیار بیشتر از حال حاضر باشد.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا