اونس طلا1756
مظنه4,961,000
18 گرم1,145,200
ارزش سکه11,177,133
قدیم (بهار)11,350,000
جدید (امامی)11,690,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

جزئیات مرحله جدید ثبت نام مسکن ملی

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: شرایط متقاضیان برای مرحله جدید ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن تغییری نکرده و همان ۴ شرط قبلی پابرجاست.

قائدی، معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص ثبت نام مجدد طرح اقدام ملی مسکن تصریح کرد: در مرحله اول ۸۰۰ هزار نفر برای مسکن ملی ثبت نام کردند که ۴۰۰ هزار نفر واجد شرایط بودند و ۱۲۸ هزار نفر به مرحله واریز پول رسیده‌اند.

او ادامه داد: شرایط ثبت نام برای مرحله جدید این طرح تغییری نکرده و همان ۴ شرط قبلی پابرجاست. فرم جیم سبز، نداشتن سابقه مالکیت خانه، تاهل و سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا از شروط ثبت نام در این طرح است.

این مقام مسئول گفت: مرحله قبلی این طرح در بیش از ۵۰۰ شهر اجرا شد که در مرحله جدید با تامین زمین ۲۶۰ شهر به آن اضافه شده است.

او افزود: در این دوره، ظرفیت باز است و از متقاضیان به هر تعدادی که در هر شهری وجود داشته باشد، ثبت نام می‌کنیم. ثبت نام متقاضیان از پنجشنبه هفته گذشته شروع شده و به مدت یک هفته ادامه دارد.

قائدی در خصوص تامین مالی این طرح بیان کرد: بخشی از تامین مالی ساخت این واحدها از محل آورده نقدی متقاضیان و مقداری هم از محل تسهیلات بانکی است. حتما باید آورده نقدی افراد واریز شود تا پروژه شروع شود. تا کنون به ازای هر متقاضی ۱۰۰ میلیون تسهیلات پرداخت می‌شود و مذاکراتی انجام شده تا این تسهیلات تا ۱۵۰ میلیون افزایش یابد.

او ادامه داد: در زمان ثبت نام نیازی به آورده متقاضیان نیست بعد از تایید ثبت نام متقاضیان باید ۴۰ میلیون آورده داشته باشند.

این مقام مسئول گفت: بر اساس هزینه ساخت قیمت پایه هر متر مربع مسکن ملی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که به طور تقریبی امروز یک واحد ۲۷۰ میلیون آورده نیاز دارد اما در این طرح قیمت ثابت نشده و بر اساس هزینه‌ها ممکن است تغییر کند.

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: بخشی از گرانی مسکن به رشد پایه پولی و تورم بر می‌گردد که ایجاد ثبات در این بازار نیازمند اصلاح ساختارهای اقتصادی، کنترل نقدینگی و مهار تورم است.

او ادامه داد: دو ابزار مالیاتی عایدی بر سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی ، ابزار کنترلی برای قیمت مسکن به شمار می‌روند که در صورت اجرا شاهد متعادل شدن قیمت‌ها خواهیم بود.

تولید ناکافی مسکن طی ۵ سال گذشته، عاملی گرانی‌

در ادامه برنامه ایرج رهبر، نایب‌رئیس انجمن انبوه‌سازان گفت: این روندی که چند سال اخیر در حوزه مسکن از نظر قیمت با آن مواجه بوده‌یم، روند رضایت‌بخشی نبوده و افزایش غیر قابل تصوری در قیمت داشته‌ایم که دلایل زیادی داشته است.او ادامه داد: برنامه‌ریزی برای مسکن، برنامه میان‌مدت است یعنی اگر ما برای تولید مسکن از امسال برنامه‌ریزی داشته باشیم و شروع کنیم، نتیجه تولید ما بین سه تا ۵ سال آینده معلوم می‌شود.

این مقام مسئول دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن و غیر قابل کنترل بودن آن را عدم تولید در ۵ سال گذشته دانست.

رهبر افزود: برنامه اقدام ملی مسکن، مقداری از تلاطمی که در افزایش قیمت داشتیم را کاهش داده و از سال گذشته به تدریج قیمت‌ها به ثبات رسیده است.

مالیات بر خانه‌های خالی ابزاری برای مقابله با احتکار مسکن

نایب‌رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن دلیل دیگر افزایش قیمت مسکن را سوداگری و احتکار عنوان کرد و گفت: برنامه‌های مجلس مبنی بر اجرای طرح مالیات بر واحد‌های خالی و مالیات بر عایدی باعث می‌شود که کسانی که سوداگری را حرفه خود قرار داده‌اند، درصدد این برآیند که مسکن خود را وارد بازار کنند. اگر این امر اتفاق بیفتد می‌توانیم مقدار زیادی در قیمت مسکن کنترل داشته باشیم.

او تاکید کرد: بخش خصوصی انتظار دارد که ما با دولتمردان و حتی با مجلس همراهی و همکاری نزدیکی داشته باشیم تا بتوانیم قیمت مصالح ساختمانی را حداقل در یک بازه زمانی یکساله ثابت نگه داریم و برنامه‌ریزی که انبوه‌سازان و وزارت راه برای ایجاد ثبات در بازار مسکن دارند را عملیاتی کنیم.

منبع:تجارت نیوز

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 0

علی عجمی هشت ماه میگه :

تاریخ: 1399/10/29 ساعت 01:48
سلام بنده با کد ملی ۲۸۲۰۱۹۸۲۰۱ در طرح دوم مسکن ملی ثبت نام کردم ولی هیچ پیامکی برای واریزی پول دریافت نکردم حالا بلال تکلیف موندم نمیدونم چیکار کنم ایا این پیامک میاد برام یا ن یعنی امیدی هست لطفا جواب بدین ممنونم

0 0

مرتاض یک سال میگه :

تاریخ: 1399/10/24 ساعت 16:54
تلکه کردن مردم و بس

0 0

لیاما هشت ماه میگه :

تاریخ: 1399/10/21 ساعت 18:27
سلام خدمت مسئولین محترم آش نخورده ودهن سوخته لطفا تورو خدا این شرط فرم ج رو بردارید خیلی از مستشارهای بیچاره ای که همه زندگی شون رو به خاطر مسکن مهری که قرار بود دوساله تحویل بگیرن دادن وبه خاطر بدقولی مسئولین عزیز مجبور به فروش واحدهای خود به همان قیمتی که هزینه کرده بودند به دلالها شدند حالا با این شرط شما باید تا آخر عمرمان باید مستاجر بمونیم این عدالت نیست ضعیف کشی میکنید با این شرایطی که گذاشتید خواهشن تجدید شرایط کنید ممنون ?

0 0

لیاما هشت ماه میگه :

تاریخ: 1399/10/21 ساعت 18:19
لطفا این شرط فرم ج را بردارید چون برای مسکن مهر اکثرا مستاجران تمام دارایی خود را برای مسکن مهر دادند که صاحبخونه بشن ولی مسئولینی که قول ۲ سال راداده بودند حدود ۱۰ سال بیشتر طول کشید از آنجایی که ثبت نام کنندگان مستاجر بودند و سالها منتظر شدند ولی نتیجه ای ندیدند و مجبور شدند واحد خود را با همان قیمتی که هزینه کرده بودند به دلالها بفروشند و همان پول ناچیز را روی پول پیش خود بزارند حالا آش نخورده ودهن سوخته یکم عدالت داشته باشید تورو خدا الان مستاجرهای بیچاره ای که مجبور شدند واحدهای خود را به خاطر بدقولی مسئولین بفروشند چی میشه باید تا آخر عمر مستاجر بمونیم