سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1713.8
مظنه4,547,000
18 گرم1,049,600
ارزش سکه10,244,391
قدیم (بهار)10,500,000
جدید (امامی)10,745,000
نیم6,250,000
ربع3,900,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

سقوط 43 هزار واحدی شاخص بورس در اولین روز هفته/ بورس فردا چگونه پیش بینی می شود؟

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۱۳ دی‌ماه با ریزش ۴۳ هزرا و ۶۸۵ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۱۱۲ واحد رسید. در این روز همه گروه‌ها چه شرکت‌های کوچک و چه شرکت‌های بزرگ به صورت یک دست روند نزولی داشتند.با این تفاوت که در نماد‌های کوچک حجم معاملات پایین جلوی کاهش قیمت پایانی را گرفت.

به گزارش سایت طلا،در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس بیش از ۳ درصد و شاخص کل هم‌وزن نیز بیش از ۱٫۸ درصد افت کرد تا نگرانی‌های سهامداران نسبت به افت شدید بورس بیشتر شود.

شاخص کل بورس امروز با ۴۳ هزار و ۶۸۲ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۳۵۴ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۸۵۳۹ واحد کاهش به رقم ۴۵۵ هزار و ۱۶۸ واحد رسید.

امروز یک میلیون معامله با ارزش ۸۶ هزار و ۵۱۹ میلیارد ریال انجام شد.

ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گل گوهر، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز حدود ۵۰۳ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۲۲۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۲۹۴ هزار برگه سهم به ارزش ۸۴ هزار و ۳۹۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای اعتباری ملل (وملل)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، آسیا سیر ارس (حآسا)، کلر پارس ( کلر)، افرانت (افرا)، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، زرین معدن آسیا (فرزین) و شرکت بیمه اتکایی امین (اتکام) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، صنعتی مینو (غصینو)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی مارون (مارون)، بیمه کوثر (کوثر) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

شاخص بورس فردا چگونه پیش بینی می شود؟

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با بورس فردا گفت: با توجه به جمع شدن صف‌های فروش در نمادهای مورد توجه بازار سهام، احتمال می‌رود بورس فردا متعادل‌تر از امروز باشد.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه نیز  در رابطه با بورس فردا گفت: بورس فردا به معاملات نیم ساعت پایانی امروز بستگی دارد. ما امیدوار بودیم که صف‌های فروش در ساعت پایانی بازار امروز جمع شود و بورس فردا در مقایسه با امروز متعادل‌تر شود. اما صف‌های فروش در ساعت پایانی روز بدون تغییر ماند و نگرانی عمده این است که بازار فردا هم مانند امروز باشد. اگرچه پیش‌بینی می‌شود که بازار فردا متعاد‌تر از امروز باشد.

از طرفی برخی از کارشناسان عقیده دارند ریزش‌های بازار سهام با توجه به متغیرهای موجود و سیگنال‌های مثبت بازار منطقی نیست و بازار سهام با توجه به پارامترها و متغیرهای تاثرگذار حرکت نمی‌کند. به عبارتی کارشناسان معتقدند که بازار همچنان دستوری حرکت می‌کند و حقوقی‌ها روند منطقی بازار را بر هم زده‌اند. عاملی که سبب می‌شود بازار از روند منطقی خود خارج نشود.

سایر خبر های مفید در 5 ساعت گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا