سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

آیا استفاده از مایکروویو برای سلامتی شما ضرر دارد؟

مایکروویو یکی از وسایلی است که در تمام آشپزخانه های مدرن پیدا می شود. این وسیله بسیار پر کاربرد بوده و با آن می توان بسیار سریع و البته آسان آشپزی کرد. اما بسیاری افراد معتقدند که ماکروویو برای سلامتی مضر می باشد.

آیا استفاده از مایکروویو برای سلامتی شما ضرر دارد؟


مایکروویو یکی از وسایلی است که در تمام آشپزخانه های مدرن پیدا می شود. این وسیله بسیار پر کاربرد بوده و با آن می توان بسیار سریع و البته آسان آشپزی کرد. اما بسیاری افراد معتقدند که ماکروویو برای سلامتی مضر می باشد.

ابتدا توضیح دهیم که مایکروویو چگونه کار می کند. اجاق های مایکروویو انرژی الکتریسته را تبدیل به امواجی با نام ماکروویو (ریز موج) می کنند که با تحریک ملکول های آب و دیگر ملکول های غذا باعث جنبش آن ها می شود و در نتیجه غذا گرم می شود.

بسیری از افراد معتقدند که مایکروویو به دلیل ایجاد تابش های الکترو مغناطیس می توانند باعث ایجاد مشکلات سلامتی شود اما این چندان درست نیست.

موج های الکترو مغناطیس تولید شده توسط مایکروویو مانند نور و یا امواج تلفن همراه شما بوده و غیر یونیزه هستند که هیچ مشکل خاصی را برای سلامتی شما ایجاد نمی کنند.

هرچند باید توجه داشته باشید که موج های ایجاد شده توسط مایکروویو بسیار قدرتمند تر از موج نور یا موج گوشی های تلفن همراه بوده و نباید به صورت مستقیم در معرض آنها قرار بگیرید.

در نتیجه دقت داشته باشید که مایکروویو تان سالم بوده و در سالمی داشته باشد. همچنین برای احتیاط سر خود را به شیشه مایکروویو روشن نچسبانده و سعی کنید سرتان را از مایکروویو در حال استفاده دور نگاه دارید.

درباره مواد مغذایی نیز به جز چند مورد مانند سیر و کلم بروکلی مایکروویو بیش از دیگر روش های پخت بر روی مواد مغذی موجود در غذا تاثیر نمی گذارد و حتی در برخی موارد مواد مغذی بیشتری را حفظ می کند. البته گرم کردن شیر انسان در مایکروویو توصیه نمی شود.

همچنین پخت برخی از غذا ها مانند مرغ در مایکروویو می تواند بسیار کمتر از دیگر روش های پخت مانند سرخ کردن باعث ایجاد مواد مضر شود.

در انتها توجه داشته باشید که گرم کردن غذا در ظروف پلاستیکی چه در ماکروویو یا با دیگر روش ها کار مناسبی نبوده و می تواند باعث مشکلات سلامتی شود. البته اگر ظرفی برچسب استفاده در مایکروویو دارد می توانید از آن استفاده کنید.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا