سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

کدام روش‌ها در کاهش انتشار کووید-۱۹ موثرتر هستند؟

در یک مطالعه جدید دانشمندان "دانشگاه سایمون فریزر"(SFU) کانادا مدلی برای آزمایش اثربخشی اقداماتی مانند رعایت فاصله فیزیکی، ماسک و حباب اجتماعی در شرایط مختلف ایجاد کردند.

به گزارش سایت طلا، محققان دریافتند که فاصله فیزیکی از نظر جهانی موثر بوده است در حالی که حباب اجتماعی و زدن ماسک بیشتر به موقعیت وابسته بوده است. حباب اجتماعی به گروه کوچکی از افراد یک خانواده که تنها با یکدیگر معاشرت می‌کنند و با دیگر خانوارها ملاقات نمی‌کنند، اطلاق می‌شود.

این مطالعه توسط "پال توپر"(Paul Tupper) و "کارولین کولین"(Caroline Colijn) که از استادان دانشگاه سایمون فریزر هستند، انجام شده است. در این مدل، دانشمندان مفهومی بنام "رویداد آر" (event R) را معرفی کردند که طی آن تعداد افرادی که پیش‌بینی می‌شود طی یک رویداد از فردی آلوده به کووید-۱۹ آلوده شوند را اعلام  می‌کند.

دانشمندان عواملی مانند شدت انتقال، مدت قرار گرفتن در معرض بیماری، نزدیکی افراد به یکدیگر و درجه شلوغی محیط را بررسی کردند و سپس روش‌هایی را که برای جلوگیری از انتقال در شرایط مختلف، موثرترین هستند را مورد بررسی قرار دادند.

در این مدل، دانشمندان داده‌های گزارش شده از شیوع کرونا در رویدادهای مختلف مانند مهمانی‌ها، کافی شاپ‌ها ،کلوپ‌های شبانه، حمل و نقل عمومی و رستوران‌ها را وارد و سپس بررسی کردند.

رویدادها به عنوان اشباع(احتمال انتقال زیاد) یا خطی (احتمال انتقال کم) طبقه بندی شدند. مکانهایی  که احتمال انتقال در آنها زیاد بود شامل بارها، کلوپ‌های شبانه و محل‌های شلوغ کاری است در حالی که مکان‌هایی با احتمال انتقال کم شامل حمل و نقل عمومی در صورت زدن ماسک، رعایت فاصله در رستوران‌ها و فعالیت‌های خارج از منزل است.

آنها خاطرنشان کردند زدن ماسک و رعایت فاصله فیزیکی ممکن است در مکان‌های شلوغ مانند مهمانی‌ها، گروه‌های کر، آشپزخانه‌های رستوران، دفاتر شلوغ، کلوپ‌های شبانه و بارها موثر نباشند، زیرا حتی اگر  زدن ماسک میزان انتقال را به نصف کاهش دهند، ممکن است تأثیر زیادی بر روی احتمال انتقال (و همین طور تعداد مبتلایان) نداشته باشند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا