سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1863.6
مظنه4,477,000
18 گرم1,033,500
ارزش سکه10,086,681
قدیم (بهار)10,250,000
جدید (امامی)10,470,000
نیم5,650,000
ربع3,600,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 2 آذر 99 / چرا قیمت طلا دوباره صعودی شد؟

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: چنانچه بانک مرکزی بتواند بازار ارز را کنترل کند، قیمت طلا در بازار داخل هم‌پای قیمت انس جهانی طلا ارزان می‌شود. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا فردا در محدوده‌های فعلی ثابت باقی بماند.

 به گزارش سایت طلا به نقل از تجارت نیوز،قیمت انس جهانی طلا تحت تاثیر خبر تولید واکسن کرونا امروز دو دلار افت کرد اما قیمت طلا در بازار داخل با افزایش مواجه بود. چراکه قیمت دلار در نخستین روز آذر با 220 تومان افزایش به 26 هزار و 200 تومان رسید و همین روند افزایشی قیمت دلار باعث افزایش قیمت طلا شد.

هر چند که بازار طلای تهران به دلیل رعایت بهداشت و محدودیت‌های کرونایی تعطیل شده است اما طلا در سایر استان‌ها خرید و فروش می‌شود.

دلار، قیمت طلا را بالا بُرد

به گفته نایب رئیس اتحادیه طلای تهران؛ در زمان محدودیت‌های کرونایی تقاضا برای خرید دلار قدری افزایش یافته است که همین افزایش تقاضا قیمت طلا را جزئی بالا بُرد.

مسعود یزدانی معتقد است: هر چه به سال نو میلادی نزدیک‌تر می‌شویم به دلیل تولید انبوه واکسن کرونا قیمت انس جهانی کاهش می‌یابد؛ چرا که سرمایه‌گذاران جهانی از بازار طلا کناره‌گیری می‌کنند و مجددا به فکر سرمایه‌گذاری در بازار بورس می‌افتند.

از این‌رو چنانچه بانک مرکزی بتواند بازار ارز را کنترل کند، قیمت طلا در بازار داخل هم، مانند قیمت انس جهانی طلا ارزان می‌شود. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا فردا در محدوده‌های فعلی ثابت باقی بماند.

همچنین دبیر اتحادیه طلای تهران هم روز چهارشنبه درباره وضعیت بازار طلا گفته بود: «تقاضا برای خرید مصنوعات طلا تا حدود زیادی کاهش یافته و حتی به صفر رسیده است. همچنین در بازار سکه و طلای آب شده نیز خریداری وجود ندارد. چنانچه واکسن کرونا در تمام جهان توزیع شود روند کاهش قیمت طلا بیشتر خواهد شد و همین موضوع بر اوضاع اقتصادی تمام کشورها تاثیر خواهد گذاشت.»

سکه دوباره چقدر افزایش یافت؟

یزدانی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار با هزار و 500 تومان افزایش با نرخ یک میلیون و 122 هزار و 500 تومان معامله شد. سکه طرح جدید نیز با افزایش 420 هزار تومانی نسبت به روز چهارشنبه با قیمت 12 میلیون و 100 هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با افزایش 50 هزار تومانی با قیمت شش میلیون و 250 هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه نیز با افزایش 30 هزار تومانی با قیمت چهار میلیون و 330 هزار تومان فروخته شد و قیمت سکه گرمی با دو هزار تومان افزایش با قیمت دو میلیون و 505 هزار تومان معامله شده است.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا