سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

کاهش دوباره قیمت طلا و دلار، بازار در انتظار سقوط طلا

قیمت طلا که تا همین چند روز پیش بسیار اوج گرفته و به سطوح بسیار بالایی رسیده بود با سلسله اتفاقات اخیر مانند انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و البته کشف واکسن کرونا سقوط کرده و به شدت از قیمت آن کاسته شد.

کاهش دوباره قیمت طلا، بازار در انتظار سقوط سکه و طلا


قیمت طلا که تا همین چند روز پیش بسیار اوج گرفته و به سطوح بسیار بالایی رسیده بود با سلسله اتفاقات اخیر مانند انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و البته کشف واکسن کرونا سقوط کرده و به شدت از قیمت آن کاسته شد.

در لحظه نوشتن این متن هر انس طلای جهانی 1868 دلار قیمت دارد و نسبت به روز گذشته بیش از یازده دلار کاهش قیمت داشته است.

در بازار ایران نیز سکه و همچنین طلای آبشده شاهد افت نسبتا شدیدی بوده است. این در حالی است که در نزدیکی آذر ماه و شروع محدودیت های گسترده ناشی از کرونا قرار داریم.

در لحظه نوشته شدن این متن قیمت سکه امامی 11740000 تومان و قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز 4900000 تومان می باشد که هر دو نسبت به روز گذشته افت داشته اند.

قیمت دلار 25950 تومان می باشد که نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است.

البته باید توجه داشت که ارزش شاخص دلار در حال افزایش و در کنار آن انس جهانی در حال ریزش است و به همین دلیل ثبات قیمت طلا و در کنار آن ریزش طلا چندان هم تعجب برانگیز نیست.

کارشناسان بازار معتقدند که انس در کوتاه مدت سقوط بیشتری را تجربه کرده و حتی به 1800 دلار نیز خواهد رسید که در کنار تعطیلات بازار در ایران می تواند تاثیر عمده ای در کاهش قیمت طلای ایران نیز داشته باشد.

اما انتظار می رود که پس از این سقوط طلا برای بار دیگر نیروی از دست رفته خود را بازپس بگیرد و تا اوج های گذشته یعنی 2070 دلار رشد کند که با توجه به تورم قریب الوقوع در کل جهان چندان دور از انتظار نیز نمی باشد.

در این میان تحلیل های تاریخی بسیاری نیز وجود دارند که بحران اقتصادی فعلی را با بحران اقتصادی سال 2008 مقایسه کرده و معتقدند که ممکن است مانند سال 2008 افزایش اصلی قیمت طلا با تاخیر اتفاق بیافتد.

در سال 2008 و بحران اقتصادی وال استریت قیمت طلا در سال 2009 به یک رکورد تاریخی خود دست یافت که چند ماه پیش طلا توانست از آن عبور کرده و رکورد جدیدی را به ارمغان بیاورد.

در نتیجه تمامی این ها انتظار برای افزایش قیمت طلا در طولانی مدت اصلا انتظار بیهوده ای نبوده و طلا شانس بسیار زیادی برای افزایش قیمت دارد.

اما در حال حاضر فشار های کاهش بر روی طلا بیش از قدرت افزایشی آن می باشد و این موضوع باعث شده است تا یک فرصت خرید مناسب به وجود بیاید.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
0 0

سید حسین نورانی چهار ماه میگه :

تاریخ: 1399/08/29 ساعت 00:14
من که میگم میره بالا اینا احتمال داره بخوان مردم و خالی کنن


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا