اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

آزمون دشوار بانکهای مرکزی جهان برای بازگرداندن اعتماد به اقتصاد بین المللی

سایت طلا : در حالی که بانکهای مرکزی بزرگ جهان در روزهای گذشته سیاست های انبساطی پولی جدیدی را اعلام کرده اند سوال مهم و بزرگ این است که آیا اجرای این سیاست های می تواند اعتماد را به اقتصاد جهان باز گرداند ؟


به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز ،بانک های مرکزی آمریکا، اروپا و ژاپن در روزهای گذشته سیاست های انبساطی جدید خود را با هدف کمک به افزایش رشد و رونق اقتصادی اعلام کرده اند ولی کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی هنوز نسبت به موفقیت آمیز بودن این سیاست ها در افزایش اعتماد بین المللی شک و تردید دارند .

این گزارش می افزاید، بانک های مرکزی آمریکا و اروپا همه انتظارات منطقی بازارهای مالی جهان را در هفته های اخیر برآورده کرده اند . بانک مرکزی آمریکا قصد دارد به تزریق نقدینگی در اقتصاد این کشور آنقدر ادامه دهد که نرخ بیکاری به طور چشمگیری کاهش یابد .

بر این اساس ،بانک مرکزی اروپا نیز قصد دارد خریداری نامحدود اوراق قرضه و بدهی منطقه یورو را آغاز کند . بانک مرکزی ژاپن نیز هفته گذشته در اقدامی مشابه با دو بانک دیگر ، برنامه جدید خریداری اوراق قرضه را به ارزش 128 میلیارد دلار اعلام کرده است .

در این بین تنها بانک مرکزی چین از سایر بانکهای مرکزی بزرگ جهان عقب تر مانده است . ولی سوال اساسی این است که آیا با اتخاذ سیاست های انبساطی پولی به تنهایی می توان تقاضای کل در اقتصاد جهانی را افزایش داد و به این ترتیب موجب افزایش رشد اقتصادی و اشتغال شد ؟

مارک کلیف کارشناس ارشد اقتصادی تاکید کرد: با اجرای سیاستهای انبساطی از سوی بانکهای مرکزی جهان واکنش مثبتی در بازارهای مالی به چشم می خورد و پیش بینی می شود در کوتاه مدت اعتماد سرمایه گذاران نسبت به اقتصاد جهانی افزایش خواهد یافت ولی این اقدامات آتی سیاستمداران در آمریکا و اروپا است که تحولات اقتصادی و مالی مهم جهان را در ماههای آینده رقم خواهد زد .

ادامه اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی در منطقه یورو با هدف کاهش بدهی و کسری بودجه بی شک به ضرر رشد اقتصادی اروپا خواهد بود ./م
خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد