سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

آزمون دشوار بانکهای مرکزی جهان برای بازگرداندن اعتماد به اقتصاد بین المللی

سایت طلا : در حالی که بانکهای مرکزی بزرگ جهان در روزهای گذشته سیاست های انبساطی پولی جدیدی را اعلام کرده اند سوال مهم و بزرگ این است که آیا اجرای این سیاست های می تواند اعتماد را به اقتصاد جهان باز گرداند ؟


به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز ،بانک های مرکزی آمریکا، اروپا و ژاپن در روزهای گذشته سیاست های انبساطی جدید خود را با هدف کمک به افزایش رشد و رونق اقتصادی اعلام کرده اند ولی کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی هنوز نسبت به موفقیت آمیز بودن این سیاست ها در افزایش اعتماد بین المللی شک و تردید دارند .

این گزارش می افزاید، بانک های مرکزی آمریکا و اروپا همه انتظارات منطقی بازارهای مالی جهان را در هفته های اخیر برآورده کرده اند . بانک مرکزی آمریکا قصد دارد به تزریق نقدینگی در اقتصاد این کشور آنقدر ادامه دهد که نرخ بیکاری به طور چشمگیری کاهش یابد .

بر این اساس ،بانک مرکزی اروپا نیز قصد دارد خریداری نامحدود اوراق قرضه و بدهی منطقه یورو را آغاز کند . بانک مرکزی ژاپن نیز هفته گذشته در اقدامی مشابه با دو بانک دیگر ، برنامه جدید خریداری اوراق قرضه را به ارزش 128 میلیارد دلار اعلام کرده است .

در این بین تنها بانک مرکزی چین از سایر بانکهای مرکزی بزرگ جهان عقب تر مانده است . ولی سوال اساسی این است که آیا با اتخاذ سیاست های انبساطی پولی به تنهایی می توان تقاضای کل در اقتصاد جهانی را افزایش داد و به این ترتیب موجب افزایش رشد اقتصادی و اشتغال شد ؟

مارک کلیف کارشناس ارشد اقتصادی تاکید کرد: با اجرای سیاستهای انبساطی از سوی بانکهای مرکزی جهان واکنش مثبتی در بازارهای مالی به چشم می خورد و پیش بینی می شود در کوتاه مدت اعتماد سرمایه گذاران نسبت به اقتصاد جهانی افزایش خواهد یافت ولی این اقدامات آتی سیاستمداران در آمریکا و اروپا است که تحولات اقتصادی و مالی مهم جهان را در ماههای آینده رقم خواهد زد .

ادامه اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی در منطقه یورو با هدف کاهش بدهی و کسری بودجه بی شک به ضرر رشد اقتصادی اروپا خواهد بود ./م


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا