سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1856.3
مظنه4,602,000
18 گرم1,062,300
ارزش سکه10,368,306
قدیم (بهار)10,500,000
جدید (امامی)10,690,000
نیم5,800,000
ربع3,800,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

قیمت دلار به وقت شکست ترامپ/آینده طلا و ارز با پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا

بعضی از فعالان بازار می‌گویند هیجان انتخابات آمریکا چند ساعت بیشتر دوام نخواهد داشت. طوری که حتی اگر امروز شنبه شاهد ریزش قیمت دلار در بازار آزاد باشیم، از روز یکشنبه شرایط به حالت عادی برمی‌گردد. آن‌ها قیمت ۲۵ هزار تومان را برای دلار، نرخ معقولی در نظر گرفته‌اند. در چنین حالتی احتمالا قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار در محدوده یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان آرام می‌گیرد و سکه تمام با قیمت ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله خواهد شد. ارزش واقعی سکه در این سناریو کمتر و حدود ۱۲ میلیون تومان خواهد بود

به گزارش سایت طلا به نقل از فرارو،نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تقریبا قطعی شده و اگر دونالد ترامپ شکست را بپذیرد، یک هفته پرنوسان بازار ارز در ایران هم به‌پایان خواهد رسید. در هفت روز گذشته قیمت دلار تقریبا شش هزار تومان جا به جا شد. از روز دوشنبه با تقویت احتمال پیروزی دونالد ترامپ، قیمت دلار از ۲۷ هزار تومان تا نزدیکی ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرد. بعد از اینکه نتایج شمارش آرا به نفع بایدن تغییر کرد، روند قیمت‌ها در بازار طلا و ارز معکوس شد. در سه‌روز آخر هفته، سکه تا کانال ۱۲ میلیونی عقب نشست و دلار برای ساعاتی به ۲۴ هزار تومان رسید.
 
 امروز صبح قیمت دلار وارد کانال ۲۵ هزار تومان شده و امکان دارد در ادامه روز ریزش نرخ ارز تدوام داشته باشد. ۲۴ ساعت آینده ساعت مهمی برای دلالان خواهد بود، چون پیش‌بینی شده با اعلام پیروزی قطعی جو بایدن در انتخابات، دلار تا ۲۰ هزار تومان ریزش خواهد داشت. اگر این سناریو محقق شود، احتمالا قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به کمتر از یک میلیون تومان و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی به کمتر از ۱۰ میلیون تومان کاهش پیدا خواهد کرد. هرچند، سناریو‌های دیگری هم برای بازار طلا و ارز پیش‌بینی شده است.

روند هیجانی در انتهای هفته گذشته

یک روز مانده به انتخابات آمریکا خبر‌هایی درباره افزایش احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات دست به دست می‌شد. اتفاقی که روند بازار ارز را به کلی تغییر داد. دلار که برای چند روزی در محدوده ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان در نوسان بود، به طور ناگهانی بعد از انتشار نتایج چند نظرسنجی درباره پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا تا ۲۹ هزار تومان پیش‌روی کرد و در روز دوشنبه به ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. حتی بعضی کانال‌های تلگرامی در تعطیلات آخر هفته گذشته قیمت دلار را ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کردند. چهارشنبه صبح، یعنی چند ساعت بعد از پایان رای‌گیری در آمریکا، نتایج اولیه شمارش آرا ترامپ را پیروز این رقابت معرفی می‌کرد.
 
 بازار ارز در واکنش به اخبار شمارش اولین آرا به روند صعودی خود ادامه داد و برای ساعاتی در ظهر روز چهارشنبه دلار به مرز ۳۰ هزار تومان رسید. گزارش‌های میدانی از بازار ارز در روز دوشنبه، یک بازار کم‌رونق را نشان می‌دهد که خیلی‌ها تمایلی به معامله نداشتند و می‌خواستند منتظر نتایج انتخابات در آن سوی اقیانوس اطلس بمانند. برخی می‌گویند قیمت‌های اعلام شده، قیمت‌هایی بود که معامله چندانی بر آن‌ها صورت نگرفت. چهارشنبه شرایط متفاوت بود. قیمت ارز هر لحظه تغییر می‌کرد و گزارش‌های میدانی از تب و تاب خرید و فروش دلار در بازار آزاد حکایت داشت.
قبل از برگزاری انتخابات آمریکا، بازار‌های جهانی بایدن را پیروز رقابت می‌دانستند. برای همین اونس جهانی طلا با افزایش ۴۲ دلاری از مرز هزار و ۹۰۰ دلار عبور کرد و به محدوده هزار و ۹۱۰ دلار رسید. این موضوع در کنار گرانی دلار باعث شد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار ایران به حدود یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان برسد. بعد از اعلام نتایج اولیه شمارش آرا و افزایش شانس پیروزی ترامپ در انتخابات، همزمان با افزایش قیمت دلار تا ۳۰ هزار تومان، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار تا یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد و برخی می‌گفتند با پیروزی ترامپ قیمت طلا در یکی دو روز به رکورد قبلی یعنی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ازای هر گرم خواهد رسید. طلا تا ظهر روز چهارشنبه با جهش ۱۵ درصدی، بیشترین رشد را در بین بازار‌های مختلف داشت. چراکه قیمت طلا از یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۷۰ هزار توامن پیشروی کرده بود.
 
سکه روز چهارشنبه زمانی که خیلی از فعالان بازار طلا و ارز ترامپ را پیروز انتخابات می‌دانستند، تا مرز ۱۵ میلیون تومان جلو رفت، اما نتوانست به این محدوده برسد. قیمت فروش هر سکه تمام بهار آزادی تا بعد از ظهر روز چهارشنبه به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و نسبت به ابتدای هفته افزایش دو میلیون تومانی را پشت سر گذاشت. در این روز سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه هفت میلیون و ۸۰۰ هزار و ربع‌سکه پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت خورد. همه چیز در بازار طلا، سکه و ارز به نفع دلالان پیش می‌رفت تا اینکه از بعد از ظهر روز چهارشنبه نتایج شمارش آرا در ایالت‌های مختلف یکی پس از دیگری به نفع بایدن تمام شد.

وضعیت بازار ارز و طلا پس از پیشتازی جو بایدن

اعلام نتایج شمارش آرا در ایالت میشیگان به نفع جو بایدن، بازار طلا و ارز را در شوک فرو برد. بعد از میشیگان، اختلاف دو نامزد ریاست جمهوری در ایالت‌های مختلف رفته رفته به هم نزدیک شد و آخر وقت چهارشنبه، درست برعکس اول صبح، خیلی‌ها بایدن را پیروز انتخابات می‌دانستند. شانس پیروزی بایدن رفته رفته افزایش پیدا کرد و نهایتا تا بعد از ظهر جمعه، با جلو افتادن بایدن در ایالت جورجیا، دیگر کمتر کسی به پیروزی ترامپ در این انتخابات امیدوار بود.
 
 همین موضوع باعث شد با وجود تعطیلی بازار رسمی، شاهد معاملات ارز و ریزش قیمت دلار در روز‌های پنجشنبه و جمعه باشیم. دلار آخر وقت چهارشنبه مرز ۳۰ هزار تومان را واگذار کرد و به ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان برگشت. پنجشنبه دلار به محدوده ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان رسید و روز جمعه تیر خلاص به قیمت دلار شلیک شد. برخی کانال‌های اعلام قیمت دلار در بازار آزاد خبر از دلار ۲۴ هزار تومانی دادند.
 
کمترین قیمت اعلام شده برای دلار در این کانال‌ها حدود ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان بود که مربوط به ساعات بعد از جلو افتادن بایدن در ایالت جورجیا است. هرچند این روند نزولی نتوانست بازار ارز را به محدوده‌های پایین‌تر بکشد و نهایتا قیمت دلار تا ساعات عصر روز جمعه روی مرز ۲۵ هزار تومان قرار گرفت.
اونس جهانی طلا بعد از اطمینان ۹۳ درصدی از پیروزی بایدن در انتخابات دوباره روند صعودی در پیش گرفت و تا عصر جمعه به محدوده هزار و ۹۶۰ دلار افزایش پیدا کرد که نشان‌دهنده رشد ۵۰ دلاری نسبت به صبح روز چهارشنبه است. هرچند نرخ اونس جهانی طلا در روز‌های پنجشنبه و جمعه صعودی بود، اما ریزش دلار در بازار ایران، شرایط بدی را برای طلای ۱۸ عیار رقم می‌زند. قیمت طلا تا زمانی که بازار رسمی شروع به کار نکند مشخص نخواهد شد. با این وجود وقتی دلار ۲۵ هزار تومان باشد و اونس جهانی هزار و ۹۶۰ دلار، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار رقمی حدود یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان قیمت خواهد داشت. صبح امروز و پس از شروع فعالیت رسمی بازار فعلا این عدد روی یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان است.
سکه دیروز جمعه در بازار آزاد از کانال ۱۳ میلیونی عقب‌نشینی کرد. برخی کانال‌های تلگرامی می‌گویند بعد از سقوط دلار به محدوده ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان، سکه تمام در محدوده ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت می‌خورد. اتفاقی که از امروز صبح همزمان با بازگشایی رسمی بازار‌ها در حال وقوع است.

آینده طلا و ارز با پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا

دلار تا ۲۰ هزار تومان پایین می‌آید. این یکی از خوشبینانه‌ترین پیش بینی‌ها برای قیمت دلار در طول هفته جاری و پس از قطعی شدن پیروزی بایدن در انتخابات است. فعالان بازار می‌گویند در صورت پیروزی بایدن دلار تا ۲۰ هزار تومان کاهش پیدا خواهد کرد هرچند هیچ تضمینی وجود ندارد که بعد از مدتی دوباره شاهد افزایش گام به‌گام قیمت دلار تا نزدیکی ۳۰ هزار تومان و در بلندمدت نباشیم. در صورتی که دلار به ۲۰ هزار تومان برسد، با توجه به اونس هزار و ۹۶۰ دلاری، احتمالا قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار به زیر یک میلیون تومان برمی‌گردد و در محدوده ۹۵۰ هزار تومان قرار خواهد گرفت.
 
در چنین شرایطی ممکن است سکه تمام هم تا ۱۰ میلیون تومان ارزان شود. این ارقام با در نظر گرفتن ارزش واقعی طلا و سکه بر اساس نرخ جهانی اونس محاسبه شده است. ممکن است سکه همچنان حباب یک میلیونی خود را حفظ کند و به کمتر از ۱۰ میلیون تومان کاهش نداشته باشد. هرچند، در گذشته زمانی که سکه شروع به ریزش کرده، شاهد ترکیدن حباب آن بوده‌ایم و قیمت آن در بازار تا حد زیادی به ارزش واقعی طلای به کار رفته در ضرب آن نزدیک شده است.
 
برخی دلار ۲۰ هزار تومانی را تا حد زیادی خوشبینانه می‌دانند. آن‌ها می‌گویند برای یکی دو روز آینده در اثر هیجان ناشی از پیروزی بایدن در انتخابات آمریکاف قیمت دلار نهایتا به ۲۲ هزار تومان کاهش پیدا خواهد کرد. آن‌ها می‌گویند حتی اگر دلار برای ساعاتی به کمتر از این ارقام برسد، تا پایان هفته بعید است با قیمتی پایین‌تر از ۲۲ هزار تومان معامله شود. در صورتی که این سناریو به واقعیت تبدیل شود، ارزش هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۴۰ هزار تومان کاهش پیدا می‌کند. طلا در ماه‌های اخیر عموما متناسب با ارزش واقعی که از تبدل اونس به دست می‌آید، معامله شده و حباب ندارد. با این وجود سکه همیشه ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان بالاتر از ارزش واقعی قیمت‌گذاری می‌شود. در این صورت احتمالا سکه در محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تا ۱۱ میلیون تومان آرام خواهد گرفت.
بعضی از فعالان بازار می‌گویند هیجان انتخابات آمریکا چند ساعت بیشتر دوام نخواهد داشت. طوری که حتی اگر امروز شنبه شاهد ریزش قیمت دلار در بازار آزاد باشیم، از روز یکشنبه شرایط به حالت عادی برمی‌گردد. آن‌ها قیمت ۲۵ هزار تومان را برای دلار، نرخ معقولی در نظر گرفته‌اند. در چنین حالتی احتمالا قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار در محدوده یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان آرام می‌گیرد و سکه تمام با قیمت ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله خواهد شد. هرچند، ارزش واقعی سکه در این سناریو کمتر و حدود ۱۲ میلیون تومان خواهد بود، اما نباید از حباب دائمی در بازار سکه چشم‌پوشی کرد.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
1 0

شاید دو ماه میگه :

تاریخ: 1399/08/17 ساعت 15:50
سلام دوستان گرامی آیا نقره برای یک ساله خوب هست سرمایه گذاری کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید

0 0

احمدی نجات دو ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1399/08/20 ساعت 16:33
داداش من شما واسه ی سال دیگه اگه پولت خوبه و میخوایی زیاد نقره بخری زمین بخر که تو بلند مدت هیچ چی مث ملک جواب نمیده

1 0

کامی ورشکسته چهار ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1399/08/18 ساعت 00:27
آره برا بلندخوبه مستعد رشد هست داره تلاش میکنه برای صعود،وقت خریده
کلا فلزات گرانبها خوبن
طلا هم بعد از گذر هیجان موقتی ناشی از پیروزی بایدن استارت مجدد رشد رو میزنه،باید منتظر سیاست های اقتصادی بایدن و شرایط ایجاد شده در اثر کرونا بود که احتمال خیلی قوی اونس جهانی رشد قابل توجهی خواهد داشت با توجه به صحبت های انتخاباتی بایدن

1 1

حسنعلی منصور یک سال میگه :

تاریخ: 1399/08/17 ساعت 14:07
این دست و پا زدنهای دلالان ارز و طلا برای مقاومت در خصوص جلوگیری از کاهش قیمت دلار است. دلار باید به قیمت حداکثر 15 هزار تومان برگردد. مگر به بهانه تحریمهای این دیوانه قیمت دلار به فلک اوج نکشید، حالا با رفتن این دیوانه باید به قیمت معقول خودش باز گردد. قیمت معقول هم میزان افزایش حقوق سالانه به مدت 8 سال اقای روحانی در کشور است.


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا