اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

۷ عادت روزانه‌ که نکات زیادی را درباره شخصیت شما آشکار می‌کنند

در این مطلب به تحقیقات روان شناختی و نظرات تخصصی در زمینه آن چه که عادت‌ها و رفتار‌های مختلف روزمره می‌تواند درباره شخصیت شما بگوید نگاهی انداخته‌ایم.

به گزارش سایت طلا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،شما در طول روز کار‌های زیادی مثل راه رفتن، غذا خوردن یا خرید کردن انجام می‌دهید که توجهی به نحوه انجام دادن آن‌ها ندارید، اما این رفتار‌های به ظاهر بی‌اهمیت می‌تواند درباره احساسات، ویژگی‌های شخصیتی و به طور کلی نحوه برخورد شما با زندگی چیز‌های زیادی را آشکار کند.

در این مطلب ما به تحقیقات روان شناختی و نظرات تخصصی در زمینه آن چه که عادت‌ها و رفتار‌های مختلف روزمره می‌تواند درباره شخصیت شما بگوید نگاهی انداخته‌ایم.

توجه داشته باشید که هیچ‌یک از این اطلاعات قطعی نیست و این یافته‌های کلی ممکن است درباره شما (به طور خاص) مصداق نداشته باشد. با این حال، آگاهی از این یافته‌ها می‌تواند نقطه شروعی برای یادگیری بیشتر درباره شخصیت خودتان و دیگران باشد.خرید کردن

اگر همراه کسی برای خرید به عنوان مثال به داروخانه بروید، می‌توانید جنبه‌هایی از شخصیت او را بهتر بشناسید. اگر فرد همراه شما مواد تشکیل دهنده هر خمیردندان را به دقت بررسی می‌کند تا خمیردندان متناسب با نیاز خود را پیدا کند، دانشمندان او را به اصطلاح «خوره توضیح» (explanation fiend) می‌نامند، اما اگر این فرد به سرعت یک خمیردندان انتخاب می‌کند با این تصور که کاملا از ویژگی‌های آن آگاه است در گروه «دشمن توضیح» (explanation foe) قرار می‌گیرد.

مجموعه‌ای از آزمایش‌های منتشر شده در سال ۲۰۱۶ نشان داد افراد خوره توضیح در آزمون بازتاب شناختی که کوتاه‌ترین آزمون ارزیابی بهره‌هوشی در جهان است، امتیاز بالایی می‌گیرند. این افراد، به شدت به دنبال تجزیه و تحلیل اطلاعات هستند و رابطه خوبی با جزئیات زیاد دارند. در مقابل، دشمنان توضیح از نظر معیار‌های بازتاب شناختی سطح پایینی دارند به این معنی که خواهان جزئیات زیاد نیستند و اطلاعات عمومی‌تر را ترجیح می‌دهند.

غذا خوردن

کارشناسان می‌گویند عادت‌های غذا خوردن ما می‌تواند چیز‌های زیادی درباره شخصیت‌مان بگوید. برای مثال کسانی که آهسته غذا می‌خورند معمولاً دوست دارند تحت کنترل باشند. این افراد می‌دانند چگونه از زندگی خود لذت ببرند. در مقابل، افرادی که تند غذا می‌خورند معمولاً بلندپرواز، هدف‌گرا، خواهان تجربه‌های جدید و اغلب کم‌طاقت هستند.

این افراد ماجراجو دوست دارند از منطقه امن خود خارج شوند، اما خارج شدن از منطقه امن زندگی، آهسته‌خوار‌ها را عصبی می‌کند. درنهایت، کسانی که غذا‌های مختلف را در بشقاب خود جدا می‌کنند، معمولا به جزئیات علاقه دارند و دارای نظم و انضباط هستند.

گام برداشتنبه گفته پتی وود، کارشناس زبان بدن، نحوه راه رفتن شما هم می‌تواند بیانگر جنبه‌هایی از شخصیت‌تان باشد. اگر هنگام راه رفتن معمولا بدن‌تان متمایل به جلو و سرعت‌تان زیاد است، به احتمال زیاد فردی نواندیش و بسیار منطقی هستید، اما ممکن است در برخورد با مردم کمی سرد و رقابتی عمل کنید.

اگر سینه را به جلو و شانه‌ها را عقب می‌دهید و سرتان را بالا نگه می‌دارید و راه می‌روید فردی شوخ و کاریزماتیک هستید، روابط اجتماعی خوبی دارید و خواهان جلب توجه دیگران هستید.

اگر وزن‌تان بیشتر از آن که به جلو یا عقب باشد، روی پاهایتان است، شما بیشتر از این‌که به کار‌ها علاقه‌مند باشید به افراد علاقه‌مند هستید و بیشتر از این که روی کارتان متمرکز باشید روی زندگی شخصی‌تان تمرکز دارید. در نهایت این که، اگر تند راه می‌روید و چشم به زمین می‌دوزید، به احتمال زیاد فردی درون‌گرا و مودب هستید.

جدا کردن دستمال کاغذی از رول

دکتر گیلدا کارل، کارشناس روابط فردی مدعی است که می‌توان از روی اولویت افراد برای رو به بالا یا رو به پایین کشیدن رول دستمال کاغذی، به جنبه‌هایی از شخصیت آن‌ها پی برد.

دکتر کارل، دو هزار زن و مرد را از نظر تمایل‌شان به کشیدن رو به بالا یا رو به پایین رول مورد بررسی قرار داد. او همچنین از این افراد خواست پرسش نامه‌هایی که میزان قاطعیت آن‌ها در روابط‌شان را مورد سنجش قرار می‌داد، پر کنند.

نتایج دکتر کارل در این تحقیق نشان داد افرادی که کشیدن رو به بالای رول را ترجیح می‌دهند در روابط‌شان هم دست برتر را دارند، اما کسانی که رول را معمولا رو به پایین می‌کشند، تمایل بیشتری به تسلیم شدن دارند.

اعتیاد به تلفن‌همراه

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ دانشمندان ارتباط زیادی بین «اعتیاد» به تلفن همراه و ثبات عاطفی فرد مشاهده کردند. از شرکت کنندگان در مطالعه خواسته شد عباراتی مانند «من بیشتر از آن چه که باید، برای تلفن همراهم وقت می‌گذارم» و «وقتی تلفن همراهم در معرض دید نباشد، عصبی می‌شوم» را در مقیاس ۱۰-۱ ارزیابی کنند. نتایج مطالعه نشان داد افرادی که دچار اعتیاد به تلفن همراه هستند معمولا اضطراب دارند و از نظر احساسی بی‌ثبات هستند.

تیک‌های عصبی

اگر هنگامی که عصبی می‌شوید ناخن‌های‌تان را می‌جوید یا پوست‌تان را اذیت می‌کنید، ممکن است دچار اختلالی به نام «رفتار‌های تکراری متمرکز بر بدن» باشید. تجزیه و تحلیل شخصیت چنین افرادی در مطالعه‌ای که در مجله «رفتار درمانی و روان پزشکی تجربی» منتشر شد، نشان داد افراد در موقعیت‌های ناامیدکننده، آرامش‌بخش یا خسته‌کننده، تیک‌های عصبی از خود نشان می‌دهند.

براساس این مطالعه، افرادی که در چنین شرایطی ناخودآگاه مو‌های خود را می‌کشند یا ناخن‌های خود را می‌جوند، کمال‌گرا هستند و عملکرد آن‌ها نتیجه تلاش‌شان برای تسکین بی‌حوصلگی، خشم و نارضایتی است. از آن جا که انجام هرکاری بهتر از انجام ندادن هیچ کاری است، رفتار‌های تکراری می‌تواند آرامش‌دهنده باشد.

سلفی گرفتن

در یک مطالعه دانشجویان یک دانشگاه چینی، سلفی‌های یک سایت میکروبلاگینگ را بررسی کردند. نتایج این بررسی نشان داد عواطف مثبت در یک عکس سلفی از تمایل فرد برای کسب تجربیات جدید حکایت دارد.

محققان همچنین دریافتند که افراد مهربان‌تر به احتمال زیاد از پایین عکس می‌گیرند و افراد با وجدان‌تر یک فضای خصوصی را در پس‌زمینه نشان نمی‌دهند. همچنین افراد عصبی برای گرفتن عکس سلفی به احتمال زیاد شکل اردکی به خود می‌گیرند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد