جزء خوانی قرآن کریم (پخش زنده)
 

ریزش 700 هزار تومانی قیمت سکه در بازار/ کاهش قیمت‌ ادامه دارد؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: امروز قیمت طلای ۱۸ عیار حدود ۲۴ هزار تومان ارزان شده و پیش‌بینی می‌شود چنانچه ارز به بازار تزریق شود، قیمت دلار و همراه آن قیمت طلا کاهش خواهد یافت.

به گزارش سایت طلا ،با وجود افزایش قیمت دلار، بازار طلا امروز روند کاهشی را طی کرد و قیمت طلا در اولین معاملات روز یک‌شنبه ارزان شد. سکه نیز با 700 هزار تومان کاهش با قیمت 15 میلیون و 995 هزار تومان در بازار فروخته شد. رئیس اتحادیه طلای تهران علت کاهش قیمت طلا را «کاهش تقاضا» و «مبارزه با قاچاق طلا» عنوان می‌کند.

ابراهیم محمدولی درباره چرایی کاهش قیمت طلا اظهار کرد: با توجه به سفر اخیر رئیس کل بانک مرکزی به عراق و احتمال بازپس‌گیری طلب‌های دلاری ایران از این کشور، قیمت طلا واکنش نشان داد و ارزان شد. همچنین در روزهای گذشته به دلیل قاچاق طلا به بیرون مرزها قیمت طلا با نوسان‌هایی رو به رو شد و مبارزه با قاچاق طلا، این بازار را آرام کرد.


وی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پایان هفته ارزان می‌شود گفت: طبق آخرین بررسی‌ها قیمت طلا در نخستین روز هفته ارزان شد. بر این اساس امروز قیمت طلای 18 عیار حدود 24 هزار تومان ارزان شده است. پیش‌بینی می‌شود چنانچه ارز به بازار تزریق شود، قیمت دلار و همراه آن قیمت طلا کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: امروز سکه طرح جدید با 700 هزار تومان کاهش با قیمت 15 میلیون و 995 هزار تومان معامله شد. طلای 18 عیار هم با 24 هزار تومان کاهش در هر گرم با قیمت یک میلیون و 440 هزار تومان معامله شد؛ این در حالی است که انس جهانی طلا نسبت به روز پنج‌شنبه تغییر محسوسی نداشته است و در بازارهای جهانی با نرخ یک هزار و 990 دلار معامله شده است.

همچنین به گفته وی امروز نیم سکه با قیمت هشت میلیون و 700 هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز با قیمت پنج میلیون و 950 هزار تومان فروخته شد. سکه گرمی با قیمت سه میلیون و 50 هزار تومان داد و ستد شده است.


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است