سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1902.3
مظنه5,522,000
18 گرم1,274,700
ارزش سکه12,441,066
قدیم (بهار)13,500,000
جدید (امامی)14,000,000
نیم7,600,000
ربع5,100,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

رازِ قیمت‌های عجیب در بازار سکه و طلا

محمد کشتی‌آرای نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه رکورد پشت رکورد در بازار طلا در حال ثبت شدن است، اضافه کرد: ما از این قضیه به هیچ وجه خوشحال نیستیم، چرا که قیمت طلا و جواهر در حال نوسان است و چنین وضعیتی کسب و کار صنف ما را با چالش و موانع زیادی را بسیار زیادی روبرو کرده است، در حال حاضر نیز تقاضا در بازار متعادل است و حتی نسبت به روز‌های گذشته نیز با کاهش روبرو حتی بوده، هر چند که مدت هاست مصنوعات طلا خریدار چندانی ندارد و تقاضا برای سکه و طلای آبشده و خام طی این چند وقت زیاد بوده است.

به گزارش سایت طلا ،در داد و ستد‌های روز شنبه سکه مرز ۱۵ میلیون تومان را در نورید، از سوی دیگر هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی شد، در چنین شرایطی تا زمانیکه نرخ دلار در بازار داخل و اونس در بازار‌های جهانی صعودی باشند، طلا و سکه همچنان به پیشروی قیمتی خود ادامه خواهند داد.

 قیمت نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب وارد کانال‌های ۸ و ۶ میلیون تومانی شده است که رکورد‌های غیر قابل تصوری حتی تا همین ۶ ماه گذشته است، حال باید دید این وضیت تا چه زمان و سطحی ادامه پیدا خواهد کرد.


 چراسکه ۱۵ میلیون تومان شد؟
محمد کشتی‌آرای نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه در داد و ستد‌های روز شنبه به دلیل افزایش همزمان قیمت دلار بازار داخل و اونس در بازار‌های جهانی، سکه مرز ۱۵ میلیون تومان را رد کرد، اظهار داشت: با توجه به اینکه دلار همچنان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد، بنابراین افزایش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا نیز اجتناب ناپذیر است، از سوی دیگر در روز شنبه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با افزایش ۵۰ دلاری روبرو شد و این فلز گرانبها با قیمت ۱۹۳۰ دلار، معاملات خود را طی این هفته در بازار‌های جهانی به پایان رساند.


وی افزود: با توجه به اینکه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک می‌شویم و ابهام نیز در مورد نتیجه این رویداد تا موعد برگزاری انتخابات بیشتر می‌شود، قیمت‌ها در بازار‌های جهانی نیز در نوسان رو به بالا قرار دارد، مانند آنچه که در روز شنبه رخ داد و طلا ۵۰ دلار در یک روز گران شد، بنابراین می‌توان پیش بینی کرد که تا ۱۳ آبان در بازار‌های جهانی همچنان گارد صعودی داشته باشد، اگر چنین فرضیه محقق شود، قیمت‌ها در بازار داخلی نیز کماکان تحت تاثیر خواهند بود.
کشتی‌آرای با اشاره به اینکه دلیل اصلی و عمده افزایش قیمت جهانی طلا، شیوع کرونا و ادامه آن بوده است، گفت: قبل از همه گیری این ویروس، طلا برای مدت طولانی در محدوده ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار در هر اونس به اصطلاح رنج می‌زد و در نوسان بود، اما از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد و اقتصاد‌های بزرگ جهان به رکود فرو رفتند، تقاضا برای طلا به عنوان ارزشمندترین دارایی فیزیکی افزایش پیدا کرد، در مقابل این موضوع نیز شاخص ارز‌های معتبر جهانی از جمله دلار با تضعیف روبرو شدند که این موضوع خود به جذاب شدن طلا برای سرمایه گذاری بسیار کمک کرد.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف با تاکید بر اینکه اکثر پیش بینی‌ها حاکی از آن است که تا پایان سال ۲۰۲۰ طلا ممکن است باز هم دست به رکوردشکنی بزند، بیان داشت: طی ماه‌های گذشته با تکیه بر دلایلی که ذکر شده طلا حتی ابر کانال ۲۰۰۰ دلاری را نیز درنوردید و تا سطح ۲۰۶۰ دلاری پیشروی کرد، اما به دلیل اینکه دیگر ریسک خرید آن بسیار بالا رفته بود و کشش افزایش بیشتر آن را نداشت، به زیر ۲۰۰۰ دلار نیز سقوط کرد، حال اتفاقات سیاسی از جمله نتیجه انتخابات رباست جمهوری آمریکا و همچنین وضعیت شیوع ویروس کرونا در جهانی می‌تواند، آینده طلا را مشخص کند.


 
تقاصا برای خرید طلا کاهش یافته است
محمد کشتی‌آرای نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه رکورد پشت رکورد در بازار طلا در حال ثبت شدن است، اضافه کرد: ما از این قضیه به هیچ وجه خوشحال نیستیم، چرا که قیمت طلا و جواهر در حال نوسان است و چنین وضعیتی کسب و کار صنف ما را با چالش و موانع زیادی را بسیار زیادی روبرو کرده است، در حال حاضر نیز تقاضا در بازار متعادل است و حتی نسبت به روز‌های گذشته نیز با کاهش روبرو حتی بوده، هر چند که مدت هاست مصنوعات طلا خریدار چندانی ندارد و تقاضا برای سکه و طلای آبشده و خام طی این چند وقت زیاد بوده است.
کشتیآرای ادامه داد: تا زمانیکه نرخ دلار در بازار داخل کنترل نشود، نوسان قیمتی در بازار داخل همچنان وجود خواهد داشت، بنابراین این انتظار وجود دارد که مسئولان بانک مرکزی به مانند شش ماه نخست سال گذشته که نرخ ارز را مدیریت کردند، حال نیز در شرایط حساس کنونی آن را کنترل کنند، در غیر این صورت بازار سکه و طلا نیز همچنان با وضعیتی که الان با آن روبرو است، دست و پنجه نرم خواهد کرد.
نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به دلایل خرید طلای آبشده توسط مردم اشاره کرد و یادآور شد: به دلیل اینکه طلای خام اُجرت ندارد و مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود، و حاشیه سود آن نیز به دلیل این دو مسئله‌ای که عنوان شد، بیشتر است، خریدار بیشتری نسبت به مصنوعات طلا دارد، اما در مقابل خرید آن نیز دارای ریسک است، زیراکه کاغذ خرید رسمی و معتبر برای آن صادر نمی‌شود و در صورتیکه طلای خریداری شده دارای مشکلی مثلا در عیارش باشد، دست خریدار به جایی بند نخواهد بود و در این زمینه دچار ضرر و زیان هنگفتی خواهد شد.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
0 1

مردان آتش دو روز میگه :

تاریخ: 1399/08/02 ساعت 14:46
طلا ودلار در سقوط

8 1

دکترمرتضایی یک ماه میگه :

تاریخ: 1399/07/20 ساعت 16:59
سلام دوستان اگردنبال سودکوتاه مدت هستین الان وقت خریده باورکنیدهرساعتی که دیرتراقدام کنیدپشیمون میشیدطلادرحال انفجاربسیارقوی هست شک نکنیدوباخودتون نگین الکی میگه من خبرموثق دارم همین الان اقدام کنیدمن خودم تمام سرمایه خودموتبدیل کردم اگرگرفتین وسودکردین منودعاکنیدباتشکر.

7 1

زردوس سه هفته میگه :

تاریخ: 1399/07/20 ساعت 11:47
دوستان محترم طلا بخرید حتی همین حالا که گرانترین قیمت رو داره

3 0

زردوس سه هفته میگه :

تاریخ: 1399/07/20 ساعت 11:45
سال ۱۳۸۸اولین باری که سکه تمام خریدم ۱۹۰هزارتومن بود وحقوق بنده ماهانه یک میلیون یعنی ۵ تا سکه تمام جدید به عبارتی به پول امروز هشتاد میلیون در ماه برای یک راننده مینی بوس سرویس . آیا الان در آمد یایک مینی بوس ماهانه چقده؟ سقفش ۱۰ تومنه حالا خودتون مقایسه کنید

7 0

زرخر دو سال میگه :

تاریخ: 1399/07/20 ساعت 10:39
تو بودی به مردم میگفتی سکه ۱۴ تومنی حباب داره نخرید؟!!! یادمه ازون موقعی که سکه چهار تومن بود مردمو به نخریدن تشویق میکردی. بیچاره اونایی که حرفتو گوش کردند و متضرر شدند!


پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا