سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

آغاز اقدام قانونی اتحادیه اروپا علیه انگلیس

رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد لایحه جدیدی که در پارلمان انگلیس مطرح شده است، ناقض توافق برگزیت است و به همین دلیل بروکسل رویه‌ای قانونی را در این زمینه آغاز کرده است.

به گزارش سایت طلا ،بروکسل روز پنجشنبه رویه‌ای قانونی را علیه انگلیس آغاز کرده و دلیل آن را تخطی این کشور از توافق خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) عنوان کرد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «اورسولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد بروکسل در آغاز این روند اقدام قانونی از لندن درخواست کرده توضیحات خود را درباره این تخلف ارائه دهد.

این مقام اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران گفت: «از دوستان بریتانیایی خود دعوت کرده بودیم بخش‌های مشکل‌زای پیش‌نویس لایحه بازار داخلی خود را تا پایان ماه سپتامبر (دیروز) حذف کنند».

وی هشدار داد این قانون در ماهیت خود ناقض تعهداتی است که در توافق برگزیت درج شده بودند و اگر به همین شکل اجرایی شود، در تضاد کامل با پروتکل جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی خواهد بود.

فون در لاین در ادامه  گفت: «ضرب‌الأجل ما روز گذشته به اتمام رسید و این مفاد مشکل‌زا حذف نشدند. بنابراین امروز صبح کمیسیون [اروپا] تصمیم گرفت تذکری رسمی به دولت بریتانیا ارسال کند. این اولین گام در رویه برخورد با تخلفات است».

وی افزود در این نامه از دولت انگلیس درخواست شده است که ظرف یک ماه مسائل و مشکلات موجود را تحت بررسی قرار دهد.

انگلیس ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن۹۸) رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد اما در دوره گذار که قرار است تا پایان امسال باشد، همچنان معیارهای اصلی عضویت در این اتحادیه را حفظ خواهد کرد. 

اکنون روابط انگلیس و اتحادیه اروپا به مدت یک سال حالت گذار را سپری می‌کند و دو طرف در این بازه زمانی فرصت دارند درخصوص نحوه روابط پسابرگزیت به توافق برسند.

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس چندی پیش از قصد خود برای ارائه پیش‌نویس طرحی به پارلمان کشورش برای تغییر بخش‌هایی از توافق برگزیت خبر داد. بر اساس این طرح، انگلیس بخشی از توافق میان لندن و بروکسل بر سر ایرلند شمالی را حذف خواهد کرد. این لایحه روز سه‌شنبه در پارلمان انگلیس یک قدم به تصویب نهایی نزدیک‌تر شد.

جانسون همچنین گفته است به مذاکره‌کنندگان بر سر توافق تجاری پسابرگزیت که دور هشتم آن این هفته در لندن برگزار می‌شود، تا ۱۵ اکتبر مهلت می‌دهد تا مذاکرات خود را به نتیجه برسانند و در غیر این صورت بریتانیا این مذاکرات را به طور کامل ترک خواهد کرد.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا