سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

آیا خوردن قهوه به ضرر های آن می ارزد؟

قهوه یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی ها در سرتاسر جهان می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. در سال های اخیر نوشیدن قهوه در ایران نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

آیا خوردن قهوه به ضرر های آن می ارزد؟


قهوه یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی ها در سرتاسر جهان می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. در سال های اخیر نوشیدن قهوه در ایران نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

دانه های قهوه به شکل بومی از کشور های آمریکای لاتین به دست آمده و برزیل یکی از بزرگترین تولید کنندگان این محصول کشاورزی می باشد.

قهوه مزایا و معایب بسیاری دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت و به این سؤال اساسی پاسخ خواهیم داد که نوشیدن قهوه برای بدن مفید است یا خیر؟

یکی از مهم ترین مواد موجود در قهوه کافئین می باشد. کافئین یک ماده محرک می باشد که ضرر ها و مزایای خود را دارا می باشد.

از یک طرف کافئین می تواند فعالیت مغز را افزایش داده و باعث بهبود متابولیسم شود و از طرف دیگر می تواند باعث مشکلات خواب، خستگی و مشکلات قلبی ایجاد کند.

قهوه می تواند در برابر آلزایمر از ذهن شما مراقبت کند و از پارکینسون نیز جلوگیری کند. قهوه همچنین می تواند ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

یکی دیگر از مزایای قهوه کاهش ابتلا به بیماری های کبدی می باشد. همچنین افرادی که به طور دائم قهوه می نوشند بسیار کمتر از دیگران در معرض افسردگی قرار می گیرند.

در مجموع قهوه نوشیدنیای است با مزایای فراوان و ضرر بسیار کم. به طور کلی بیشتر ضرر های قهوه از کافئین آن ناشی شده که آن هم می توانید از انواع بدون کافئین آن استفاده کنید.

برای افرادی که دچار مشکلات خواب یا مشکلات قلبی نیستند هم همان قهوه معمولی پیشنهاد می شود. البته باید توجه داشته باشید که از خوردن زیاد آن و البته مصرف قند و شکر زیاد همراه با آن خودداری کنید.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


  سایر خبر های این گروه
  .
  ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

  اخبار سایر رسانه ها
  پر بازدیدترین خبرها
  نمودار قیمت طلا