سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1483.6
مظنه1,754,500
18 گرم405,000
ارزش سکه3,952,889
قدیم (بهار)3,960,000
جدید (امامی)3,981,000
نیم2,030,000
ربع1,230,000

تشدید نگرانی ها درخصوص آینده اقتصاد اروپا

رییس بانک مرکزی اتریش هشدار داد نا اطمینانی و نگرانی اقتصادی در اروپا به شدت رو به گسترش است و این مساله موجب بدتر شدن چشم انداز رشد و رونق اقتصادی اروپا شده است .به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز ، اوالد نووتنی تاکید کرد متاسفانه نگرانی و نااطمینانی اقتصادی در بین کشورهای بحران زده منطقه یورو بدتر از سایر کشورهای اروپایی است .

عضو شورای مدیریت بانک مرکزی اروپا در ادامه تصریح کرد ، من نمی توانم پیش بینی خود را نسبت به رشد اقتصادی منطقه یورو پیش از ارائه آمارهای رسمی کمیسیون اروپا اعلام کنم ولی در مجموع می توانم بگویم شرایط کلی اقتصادی اروپا چندان مطلوب و رضایت بخش نیست .

بی شک اختلاف بین رشد اقتصادی کشورهای شمال و جنوب اروپا طی ماههای اخیر به شدت افزایش یافته است . وی گفت باید منتظر رشد اقتصادی منفی و کاهش شدید رشد اقتصادی برای کشورهای جنوب اروپا در سال 2012 میلادی باشیم و فرانسه نیز به احتمال زیاد با رکود روبرو خواهد شد .

بنا براین به نظر من نگرانی و نااطمینانی اقتصادی در منطقه یورو به شدت افزایش داشته است . وی پیش بینی کرد رشد اقتصادی اتریش امسال به کمتر از 0.9 درصد خواهد رسید .

وی از صحبت در خصوص جزییات برنامه بانک مرکزی اروپا برای خریداری اوراق قرضه و بدهی کشورهای بحران زده منطقه یورو خودداری کرده است .

سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام سیاستهای جدید بانک مرکزی اروپا در نشست ششم سپتامبر هستند . وی در ادامه هر گونه اختلاف اساسی بین اعضای شورای مدیریت بانک مرکزی اروپا را رد کرد و گفت توافق و اجماع نظر کلی بین اعضای شورای بانک مرکزی اروپا وجود دارد .

وی در پایان گفت کشورهای بحران زده منطقه یورو طی ماههای اخیر پیشرفت زیادی در زمینه اجرای اصلاحات ساختاری پولی و مالی داشته اند./م


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا