سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1949.9
مظنه5,225,000
18 گرم1,206,100
ارزش سکه11,771,925
قدیم (بهار)12,300,000
جدید (امامی)12,890,000
نیم6,750,000
ربع3,800,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

آیا بورس ایران درهم خواهد شکست؟

بورس یک بازار سازمان یافته برای قیمت گذاری و خرید و فروش کالا یا اوراق بهادار می باشد که تحت عنوان بورس کالا یا بورس اوراق بهادار شناخته می شود. به طور معمول وقتی از کلمه بورس استفاده می شود منظور بورس اوراق بهادار می باشد.

آیا بورس ایران درهم خواهد شکست؟


بورس یک بازار سازمان یافته برای قیمت گذاری و خرید و فروش کالا یا اوراق بهادار می باشد که تحت عنوان بورس کالا یا بورس اوراق بهادار شناخته می شود. به طور معمول وقتی از کلمه بورس استفاده می شود منظور بورس اوراق بهادار می باشد.

بورس ایران در چند ماه اخیر شاهد یک رشد بی سابقه بوده است و می توان گفت تقریبا هر آن کسی که سهامی در آن خریداری کرده درآمدی نیز کسب کرده است اما یکی از نگرانی های مردم این است که آیا این رشد سهام در بازار بورس واقعی است؟

اول از همه باید بگوییم که این رشد سهام در بورس ایران لازم است دلیل خاصی داشته باشد چراکه تا همین چند ماه پیش بورس ایران نسبتا ضعیف بوده و همراه با دیگر شاخص های اقتصادی حرکت می کرد اما به ناگهان شروع به رشد کرد.

مهم ترین دلیل این اتفاق دخالت و حضور دولت در این بازار است. حضور دولت و حمایت دولت از بازار بورس که منتهی به فروش گذاشتن بنگاه های دولتی در این بازار شد، باعث شد تا حجم عرضه در این بازار افزایش یابد. از طرف دیگر با سیاست های خاصی که دولت دنبال کرد برای مثال سوق داده سهام عدالت به این بازار حجم نقدینگی را به شکل عجیبی بالا برد که خب نتیجتا باعث رونق گرفتن بورس شد.

اما این تنها اتفاق نبود. افزایش تورم در اقتصاد غیر بورسی نیز باعث افزایش قیمت ها در بازار بورس شده و خب در بازار بورس نیز به دلیل افزایش بی رویه حجم نقدینگی تورم به وجود آمد. یعنی در نهایت تلاقی تورم در داخل بازار بورس و تورم در اقتصاد غیر بورسی باعث بالا رفتن بی سابقه شاخص بورس شد.

در نتیجه موارد مطرح شده در بالا می توان این را برداشت کرد که تا زمانی که قیمت ها در حال افزایش است بورس هم رشد خواهد کرد که این بدان معنی است که مردم در طرفی فقیر تر و از طرف دیگر در بورس پولدار تر می شوند که خب در نهایت فقیر تر خواهند شد.

به علاوه این افزایش قیمت ها در بورس با توجه به مسائل مطرح شده در بالا حباب می باشد که با ترکیدن این حباب سرمایه بخش بزرگی از مردم به باد رفته و از همیشه فقیر تر خواهند شد.

در نهایت مطلب اگر در بورس فعالیت می کنید نهایت دقت و احتیاط را مد نظر داشته باشید چرا که آینده بورس چندان روشن به نظر نمی رسد و در نتیجه بتوانید قبل از هر اتفاقی از آن بیرون آمده و سرمایه خود را حفظ کنید. به علاوه در شرایط فعلی و با بحران اقتصادی موجود همواره می توانید به دارایی های امن تری مانند طلا بیاندیشید.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
1 0

ساسان۹۹ یک ماه میگه :

تاریخ: 1399/05/17 ساعت 16:01
ادمین یه جا نوشتی طلا نخرید و اینجا نوشی از بورس برید طلا بخرید با خودت چند چندی

2 1

ععععع یک سال میگه :

تاریخ: 1399/05/12 ساعت 17:51
دست گلتون درد نکنه
پس زودتر سهامو بفروشیم بیایم طلا بخریم !!؟؟؟


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا