سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا2035.8
مظنه4,467,000
18 گرم1,031,200
ارزش سکه10,064,151
قدیم (بهار)10,250,000
جدید (امامی)10,340,000
نیم5,350,000
ربع3,050,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

شاخص بورس تهران کانال 2 میلیون واحدی را فتح کرد /اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت/چرا شاخص دو میلیونی شد؟

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۲٫۵ درصدی و ورود به ابر کانال ۲ میلیون واحدی رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند.

در پایان معاملات بورس در روز یکشنبه ۱۲ مردادماه، شاخص کل با رشدی ۲٫۵ درصدی (۴۹ هزار و ۷۸۲ واحدی) و ورود به کانال ۲ میلیون واحدی به قله ۲ میلیون و ۱۱ هزار و ۴۰۴ واحدی رسید. در معاملات امروز شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی ۱٫۷ درصدی را به ثبت رساند تا کلیت بازار سبزپوش باشد.

در پایان معاملات امروز بیش از ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن ۱۳ میلیارد و ۵۸۴ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۲۳ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان دادوستد شد تا رکورد تازه‌ای در ارزش معاملات بورس به ثبت برسد. سه نماد شستا، فارس و فولاد روی هم رفته با ۱۵ هزار واحد، بیشترین تاثیر مثبت را در سبزپوشی شاخص کل داشتند.

در معاملات فرابورس امروز نیز شاخص این بازار رشدی ۵۳۵ واحدی را به ثبت رساند که سهم نمادهای کگهر، میدکو و شگویا در این رشد بیش از بقیه نمادها بود.

در جریان معاملات امروز بازار سهام، گروه خودرویی و فلزات اساسی معاملاتی متعادل داشتند و اگر چه برخی نمادهای ان گروه در محدوده مثبت معامله شدند اما برخی نمادهای دیگر با صف فروش به کار خود خاتمه دادند. گروه بانکی اما معاملات سبزی را پشت سر گذاشت و به جز یکی دو نماد مابقی نمادها عملکردی مثبت از خود به جای گذاشتند. در پایان سه گروه خودرو، فراورده‌های نفتی و چندرشته‌ای به ترتیب با ۳۴٫۵، ۳۱ و ۲۷٫۷ هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و دو گروه فلزات اساسی و بانکها نیز دیگر گروه‌های برتر امروز بودند.

همچنین به لطف معاملات مثبت شستا، گروه چندرشته‌ای امروز رشدی ۴٫۹۶ درصدی را به ثبت رساند تا بهترین عملکرد را به خود اختصاص دهد. سه گروه اطلاعات و ارتباطات، تامین آب، برق و گاز و انتشار و چاپ نیز دیگر گروه‌های یکدست سبزپوش بورس بودند.

چرا شاخص دو میلیونی شد؟

در این راستا فردین آقابزرگی - یک کارشناس بازار سرمایه -درمورد دلایل ورود شاخص بورس به کانال دو میلیون واحد، توضیح داد: ورود نقدینگی حجیم به بازار سرمایه همزمان با رکورد نسبی درسایر بازارها مزیت سرمایه گذاری در بورس و بازار سرمایه راتشدیدکرده است. البته دلیل مشخص رسیدن شاخص به دو میلیون انتظارات تورمی و پیش بینی آثار تورم است.

وی اظهار کرد: در واقع نمی توان حمایت بی شائبه مسئولان اقتصادی و حاکمیت از بازار سرمایه و ورود نقدینگی به این بازار را نادیده گرفت. اقداماتی مانند راه اندازی بورس مسکن یا راه اندازی مجدد معاملات آتی سکه، جایزترین روشی است که می توان این میزان نقدینگی را در بازار سرمایه حفظ کرد و از رشد حباب گونه برخی سهام ها که دغدغه برخی افراد است جلوگیری کرد، زیرا خروج نقدینگی از این بازار ممکن است به بازارهای دیگر آسیب برساند.

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 49هزار و 782واحدی، در ارتفاع 2 ‌میلیون و 11هزار و 404واحد  به کار خود پایان داد و بیش از 13میلیارد و 573میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 23هزار و 502میلیارد تومان در بیش از 2 میلیون و 562هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های تولیدی فولاد سپید فراب کویر، بانک آفرین و سرمایه‌گذاری خوارزمی امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های تکنوتار، مارگارین و داده‌پردازی ایران بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 673میلیون ورقه به‌ارزش 5هزار و 975میلیارد تومان در 794هزار و 859نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 535واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 818واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین رشد را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های مهندسی ساختمان تاسیسات راه‌آهن، سرمایه‌گذاری مسکن الوند و صنعتی بهپاک بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا