اونس طلا1758
مظنه4,961,000
18 گرم1,145,200
ارزش سکه11,177,133
قدیم (بهار)11,350,000
جدید (امامی)11,690,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

تحریم‌های آمریکا هند را از حضور در پروژه‌های گازی ایران محروم کرد

مقامات هندی می‌گویند:‌تحریم‌های آمریکا نه تنها آنها را از واردات از ایران محروم کرده بلکه باعث شده تا نتوانند در پروژه‌های نفتی و گازی ایران حضور پیدا کنند.

به گزارش سایت طلا به نقل از ایندین اکسپرس، تحریم‌های آمریکا علیه ایران نه تنها هند را از واردات نفت از ایران محروم کرده بلکه برنامه‌های هند برای حضور در طرح‌های توسعه پروژه‌های نفتی و گازی در ایران را به خطر انداخته است.

آلوراگ سریواستاوا، سخنگوی وزارت امور خارجه هند، می‌گوید: مقامات ایرانی در ماه ژانویه اعلام کردند که میدان گازی فرزاد د را بدون حضور هندی‌ها توسعه خواهند داد.

وی گفت: البته مقامات ایرانی‌ اعلام کردند علاقه‌مند به حضور هندی‌ها در مراحل بعدی طرح توسعه هستند.

طرح توسعه میدان گازی فرزاد د در سال 2008 آغاز شد و از آن زمان هندی‌ها به دنبال حضور و بهره‌برداری از این میدان هستند اما تحریم‌های امریکا برنامه‌های آنها را خراب کرده است.

ایران اخیرا هندی‌ها را از خط راه‌آهن چابهار کنار گذاشتند. البته مقامات هندی مدعی شده‌اند که علیرغم سختی‌های موجود اما طرح توسعه بندر چابهار که از سال 2016 و پس از سفر نارندرا مودی،‌ نخست وزیر هند، به ایران آغاز شد پیشرفت خوبی داشته است.

سخنگوی وزارت خارجه هند می‌گوید: یک شرکت هندی از سال 2018 بهره‌برداری از سال‌های توسعه بندر چابهار را آغاز کرده و ترافیک در این بندر به طور مداوم در حال افزایش است.ناگفته نماند که توسعه بندر چابهار توسط هند از تحریم‌های امریکا معاف شده است، مقامات ایرانی مدعی هستند هندی‌ها در زمینه همکاری در دیگر حوزه‌ها از جمله راه‌آهن چابهار موضع مشخصی ندارند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد