سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1856.5
مظنه4,412,000
18 گرم1,018,500
ارزش سکه9,940,236
قدیم (بهار)10,100,000
جدید (امامی)10,280,000
نیم5,600,000
ربع3,600,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

حکم اعدام برای زن معروف به «سلطان»

ماموران انتظامی تربت جام زن مطلقه معروف به «سلطان» را به اتهام سرقت طلا‌های کودکان خردسال دستگیر کردند. بررسی‌های پلیس بیانگر آن بود که زن ۳۶ ساله افغانستانی در حالی خود را با اسامی مختلفی به نام رحیمه، نجیبه و «سلطان افغانی» معرفی می‌کند که از دوازدهم مرداد سال ۹۶ به اتهام کودک ربایی و گوشواره دزدی تحت تعقیب کارآگاهان تربت جام قرار داشت.

زن معروف به «سلطان» که به اتهام ۱۲ فقره کودک ربایی، سرقت‌های به عنف گوشواره، پاره کردن لاله گوش دختران و قتل یک کودک خردسال در سرویس بهداشتی، دستگیر شده است در حالی با رای دادگاه به قصاص نفس محکوم شد که به دلیل شیوع کرونا در کشور، رسیدگی به بخش زیادی از اتهامات وی با تاخیر صورت می‌گیرد.

به گزارش خراسان، ماجرای کودک ربایی‌های یک زن جوان در شهر‌های مختلف خراسان رضوی زمانی رنگ وحشت به خود گرفت و موجی از ترس و نگرانی را در میان خانواده‌ها به راه انداخت که سوم شهریور سال ۹۶ قتل دختر بچه فریمانی پس از سرقت النگوهایش دهان به دهان پیچید. این دختر کوچولو که «فاطمه-ح» نام داشت عصر هنگام از منزل خارج شد و دیگر هیچ کس او را ندید.

خانواده کودک با نگرانی به جست وجوی فاطمه پرداختند و به همه جا سر زدند، اما باز هم اثری از دختر خردسال نیافتند تا این که حدود ساعت ۲۰ شب ناگهان با پیکر بی جان این دختر در سرویس بهداشتی منزل پدربزرگش روبه رو شدند و هراسان او را به بیمارستان انتقال دادند، ولی کودک علایم حیاتی نداشت و ساعتی قبل جان خود را از دست داده بود.

معاینات پزشکی با توجه به آثار کبودی روی گونه‌های فاطمه کوچولو، نشان داد که او بر اثر انسداد راه تنفسی (خفگی) جان داده است. با ورود پلیس فریمان به ماجرای قتل این دختر مشخص شد که عامل جنایت با انگیزه سرقت النگو‌های کودک، دست به این جنایت وحشتناک زده است!

در حالی که تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی قاتل ادامه داشت، دو روز بعد از این ماجرا، ماموران انتظامی تربت جام زن مطلقه معروف به «سلطان» را به اتهام سرقت طلا‌های کودکان خردسال دستگیر کردند. بررسی‌های پلیس بیانگر آن بود که زن ۳۶ ساله افغانستانی در حالی خود را با اسامی مختلفی به نام رحیمه، نجیبه و «سلطان افغانی» معرفی می‌کند که از دوازدهم مرداد سال ۹۶ به اتهام کودک ربایی و گوشواره دزدی تحت تعقیب کارآگاهان تربت جام قرار داشت.

تحقیقات نشان می‌داد: این زن مطلقه کودکان زیادی را به منظور سرقت طلاهایشان در شهر‌های مختلف ربوده و در بسیاری از موارد نیز لاله گوش دختران خردسال را پاره کرده است؛ بنابراین گزارش، ماجرای سرقت‌های به عنف این زن بی رحم درحالی به شهر‌های دیگر خراسان رضوی مانند باخرز، مشهد، تایباد، خواف، تربت حیدریه، شاندیز و ... کشیده شد که او به قتل دختر فریمانی نیز اعتراف کرد.

بررسی‌های پلیس نشان داد: «فاطمه» (دختر کوچولوی فریمانی) در برابر پنجه‌های خون آلود «سلطان گوشواره دزد» مقاومت کرده است و او نیز با دستان ترسناک خود، جان این دختر بی گناه را در سرویس بهداشتی گرفته است. با افشای راز قتل دختر بچه فریمانی و انجام یک سری تحقیقات گسترده، پرونده این زن به دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و با توجه به حساسیت موضوع در شعبه سوم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی اسماعیل شاکر، مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت.

این متهم که اواخر سال گذشته پای میز محاکمه ایستاد ابتدا سعی کرد جنایت هولناک خود را انکار کند، اما تجربه سال‌ها رسیدگی به پرونده‌های جنایی رئیس دادگاه، موجب شد تا متهم به گونه‌ای در تنگنای سوالات فنی و تخصصی قرار گیرد که دیگر هیچ چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت.

در نهایت متهم این پرونده جنایی علاوه بر اعتراف به قتل، راز ۱۲ فقره کودک ربایی و سرقت طلاجات را در شهر‌های مختلف فاش کرد و بدین ترتیب قضات شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه، اتهام او را محرز دانستند و درباره قتل کودک فریمانی رای به قصاص نفس دادند، اما به دلیل شیوع کرونا، شاکیان اتهامات کودک ربایی و سرقت‌های به عنف نتوانستند در دادگاه حضور یابند و به همین دلیل، رسیدگی به بخش زیادی از اتهامات «سلطان گوشواره دزد» به تاخیر افتاد.

این در حالی است که رای صادره درباره قصاص نفس متهم نیز قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و پرونده مذکور با اعتراض متهم و وکیل مدافع او، در دیوان عالی کشور مورد بررسی قضایی قرار می‌گیرد.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا