سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1935.6
مظنه4,445,000
18 گرم1,026,100
ارزش سکه10,014,585
قدیم (بهار)10,200,000
جدید (امامی)10,740,000
نیم5,350,000
ربع3,050,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

اشتباهاتی که سرمایه شما را به باد می‌دهد

بسیاری از سرمایه گذاران و مشاوران مالی، صرف نظر از سن و وضعیت اقتصادی و اجتماعی، غالباً اشتباهات قابل پیش بینی و یکسانی را در سرمایه گذاری انجام می دهند که ریشه آن در یک مساله مهم، مشترک است: تغییرناپذیربودن ماهیت بشر.

به گزارش سایت طلا به نقل از وب‌سایت بارونز(Barrons)،  تعصبات بشری از نوع فرهنگی و احساسی گرفته تا شناختی، می تواند زمینه ساز رفتاری مخرب در هنگامی شود که می خواهید در شرایط عدم اطمینان اقتصادی، تصمیم گیری مالی منطقی داشته باشید. خوشبختانه بسیاری از مردم در زمینه های اقتصادی رفتاری عقلایی از خود نشان می دهد:‌ هنگامی که قیمت ها کاهشی و نزولی است خرید بیشتری انجام می دهد و زمانی که قیمت ها بالا می رود، دست از خرید می کشند. 

یک استثناء مهم وجود دارد: خرید سهام. هنگامی که قیمت سهام صعودی است این اعتقاد وجود دارد که بازده مورد انتظار از آن سهم نیز همینگونه صعودی بوده و ریسک اندکی دارد. در مقابل، هنگامی که بازار خرسی و نزولی است ماهیت انسان اینگونه فکر می کند که این روند همواره به همین شکل کاهشی خواهد بود و ریسک خرید چنین سهمی زیاد است. حال آنکه موفقیت در سرمایه گذاری نیازمند رویکردی کاملا مغایر با این تصورات است، حتی اگر غیرعقلانی به نظر برسد. 

یکی دیگر از تصورات نادرست ،‌  کاهش نوسانات به منظور حفظ ثروت است. نوسانات و بازده، به طور مستقیم در ارتباط با یکدیگر هستند بنابراین کاهش یکی باعث کاهش دیگری می شود و به طور بالقوه بازده عمر را به حداقل می رساند. در حقیقت و علیرغم تصور عموم،‌ این اوراق قرضه است که برای طولانی مدت پرریسک بوده و سهام، دارایی بی خطر و ایمن‌تری محسوب می شود. 

مطمئن باشید که افراد با ثروت های فوق العاده از گزینه های سرمایه گذاری با انتخاب درست و عاقلانه استفاده کرده اند. بسیاری از افراد ، ورود دارایی ها به بخش املاک و مستغلات را عرصه ای برای کسب ثروت اعلام کردند اما اکنون شاهد رکودی بی سابقه در بخش مسکن هستیم. 

واقعیت این است که سرمایه گذاری موفق ، حاصل جنگی میان ترس فرد از آینده و ایمان به پیروزی در آن زمان، است. سرمایه گذاری که همواره می خواهد امور را در کنترل خود داشته باشد، تقریبا همواره بازنده جنگ است. بنابراین برای کسب موفقیت به عنوان یک سرمایه گذار چه باید کرد؟ ابتدا یک برنامه ریزی زمانی و مالی دقیق تدوین کرده و سپس یک مشاور سرمایه گذاری با رفتار دوستانه را برای خود برگزینید. 

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
0 1

مترصد1 یک ماه میگه :

تاریخ: 1399/04/26 ساعت 12:35
تبلیغ جالبی برای بورس بود خخخخ


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا