سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا2055.3
مظنه4,758,000
18 گرم1,098,300
ارزش سکه10,719,774
قدیم (بهار)10,950,000
جدید (امامی)11,295,000
نیم5,650,000
ربع3,300,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

صعود ملایم شاخص بورس تهران/ نماد شستا امروز باز شد

شاخص کل در بازار بورس امروز ۶ هزار و ۶۰۰ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۷۵۳ هزار واحد رسید.

به گزارش سایت طلا ، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز که به گفته فعالان بازار روز تعدیل در رشدهای بی‌اندازه روز گذشته شاخص بود، فقط 5447 واحد رشد کرده و به رقم یک میلیون و 752 هزار و 526 واحد رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 15.6 میلیارد سهام حق تقدم و سایر اوراق مالی در قالب 2.30 میلیون نوبت معامله و به ارزش بی‌سابقه 22 هزار و 434 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی هر کدام 0.31 درصد رشد کردند اما شاخص کل بورس با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن هر  کدام 0.92 درصد کاهش یافته‌اند.

همچنین شاخص آزاد شناور 0.19 درصد افت داشت، شاخص بازار اول بورس 0.29 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 0.34 درصد رشد کرد.

امروز سهام شرکت لیزینگ پارسیان برای اولین بار در بورس ارائه شد که مردم اکثراً در صف خرید برای این سهم قرار گرفتند که البته در آخرین عرضه اولیه سهام شرکت بورسی مربوط به هلدینگ سرمایه‌گذاری تأمین بیش از 4.5 میلیون نفر مشارکت کردند.

دولت قصد دارد، با فروش سهام شرکت‌های خود و نیز فراهم کردن زمینه برای عرضه شرکت‌های زیرمجموعه نهادهای عمومی مانند تأمین اجتماعی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی و سایر بنیادهای اقتصادی بزرگ به تقاضای مردم برای حضور در بازار سرمایه پاسخ مناسب دهد و عمق بازار را بیشتر کند.

امروز گرچه عمده سهام در بورس منفی و کاهشی بود، اما برخی کارشناسان می‌گویند، این برای تعدیل بازار مفید است و باعث می‌شود، شاخص قدری واقعی‌تر شود، در عین حال کارشناسان همواره به مردم توصیه می‌کنند، در ورود به بازار سرمایه دقت کنند و ابتدا از سهام شرکت‌هایی که تازه وارد بورس می‌شوند یا اصطلاحاً‌ سهام عرضه اولیه خریداری کنند.

همچنین سهام شرکت‌هایی که دولت عرضه می‌کند صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خریداری کنند و ابتدا از خرید سهام شرکت‌های بورسی خودداری کنند که ممکن است، دچار زیان شوند.

حضور در بازار بورس به منزله پذیرش ریسک و بازده است و هیچکس نمی‌تواند تعهد بدهد که سرمایه‌گذار فقط سود کند. همچنین کارشناسان به مدیران شرکت‌های بورسی و فرابورسی هم پیشنهاد می‌کنند از فرصت پیش آمده در اقبال مردم به بورس و فرابورس استفاده کرده و به تأمین مالی برای اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

امروز معامله‌گران حدود 22.5 هزار میلیارد تومان در بورس تهران و  حدود 9.1 هزار میلیارد تومان در فرابورس ایران معامله کردند یعنی بیش از 31 هزار میلیارد تومان ظرف سه ساعت و نیم در بازار سرمایه ایران معامله شد و این بهترین فرصت برای شرکت‌های بورسی و فرابورسی است که به تأمین مالی برای اجرای پروژه‌های خود نوسازی خطوط تولید و افزایش تکنولوژی و بهره‌وری بپردازند.

همچنین با نگاهی به بورس تهران در می‌یابیم ارزش بازار که حاکی از ارزش سهام و تعداد سهام همه شرکت‌های بورسی به بیش از 6 میلیون و 491 هزار میلیارد تومان رسیده است.

امروز نمادهای فولاد مبارکه،‌ شستا، پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندرعباس به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

نمادهای پربیننده امروز مربوط به بانک ملت، بانک تجارت، صنایع ملی مس ایران، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، بانک صادرات و گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو بوده‌اند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۹۲ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۱۵۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۹۹۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۹۱ هزار و ۹۲۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پلیمر آریاساسول (آریا) و  فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، گروه توسعه مالی مهر آبندگان (ومهان)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

 نماد شستا امروز باز شد

 امروز پنجمین عرضه اولیه بورس اوراق بهادار تهران برای ارائه سهام شرکت لیزینگ پارسیان در نماد ولپارس1 انجام شد.

محمود گودرزی معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: امروز بیش از 4 میلیون و 530 هزار نفر در خرید سهام عرضه اولیه لیزینگ پارسیان مشارکت کردند.

همچنین در اطلاعیه‌ای که از سوی مقام ناظر بازار در بورس تهران امروز صادر شد، آمده است، نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) از ساعت 9 و 45 دقیقه آماده سفارش گیری و از ساعت 10 آماده انجام معامله است. پس از دوره سفارش‌گیری معاملات در همان دامنه، نوسان قیمت انجام خواهد شد.

شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با نماد شستا که در اردیبهشت ماه سال جاری در بورس عرضه شد، برای هر یک از مشارکت‌کنندگان در عرضه اولیه 3 هزار و 636 سهم به قیمت 864 تومان اختصاص یافت که این نماد بعد از دو ماه با 235.5 درصد بازدهی روبرو شده و قیمت هر یک از سهام آن هم اکنون به 2928 تومان رسیده است.

در عین حال برخی از معامله‌گران انتظار دارند نمادهایی مانند شستا که در بورس وجود دارد و آنها خریده‌اند، هر روز افزایشی باشد، در حالی که اگر قیمت سهام یک شرکت در روز بیش از 5 درصد افزایش یا کاهش یابد، بر اساس مقررات نماد آن بسته می‌شود و امروز هم نماد شستا با توجه به عرضه اولیه ولپارس و شلوغی بازار در ساعت مشخصی آماده سفارش گیری برای خرید و فروش بود و معامله گران به راحتی می‌توانستند در آن محدوده زمانی نسبت به معامله نماد شستا اقدام کنند.

کارشناسان همواره تأکید می‌کنند: کسانی که وارد بورس می‌شوند قواعد بازار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بدانند و علاوه بر پذیرش ریسک انتظار سودآوری به تنهایی نداشته باشند، بلکه بورس بازاری است که در آن سود و زیان و ریسک با هم وجود دارد.

 

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا