سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

صعود قیمت فلز قرمز در بازارهای جهانی در ماه آتی

طی هفته‌های گذشته قیمت قراردادهای آتی مس افزایش قابل توجهی داشته و کارشناسان بر این باورند که احتمالا برای ماه‌های آینده شاهد تثبیت این قیمت‌ها خواهیم بود.

به گزارش سایت طلا به نقل از راشاتودی، قیمت مس همواره به عنوان نمایانگر اوضاع اقتصاد جهانی مورد توجه است.

قیمت این فلز قرمز طی هفته‌های گذشته در قراردادهای آتی افزایش چشمگیری داشته و کارشناسان معتقدند که به احتمال زیاد این روند برای ماه‌های آینده حفظ خواهد شد.

در حالی که در ماه مارس قیمت هر تن مس در بازار فلزات لندن به 4626.5 دلار کاهش یافته بود اما در معاملات دیروز به 6088 دلار در هر تن افزایش یافت.

جاناتان بارنس، کارشناس ارشد بازار مس در مؤسسه راسکیل، می‌گوید طی ماه‌های آینده از نظر عرضه قیمت مس تحت فشار خواهد بود. بنابراین چیزی که ما احتمالا شاهد خواهیم بود بهبود سنگین قیمت مس در سال جاری است و برای سال آینده میلادی هم شرایط کم و بیش همینگونه پیش خواهد رفت.

کارشناسان مؤسسه سیتی می‌گویند ممکن است در سه ماهه سوم سال جاری قیمت مس بیش از حد بالا برود.

آنها می‌گویند طی ماه گذشته قیمت مس از 5700 دلار در هر تن به بالای 6 هزار دلار در هر تن افزایش یافته و این در حالی است که قیمت دیگر دارایی‌های مشابه یا ثابت بوده و یا کاهش داشته است و با توجه به این مسئله به نظر می‌ر‌سد قیمت مس 220 تا 420 دلار در هر تن حباب دارد.

پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای مس با توجه به رفتن کشورها به سمت بهبود دادن اوضاع اقتصادی و صنعتی خود در نیمه دوم سال جاری رشد کند.

 النی جوانیدف، کارشناس موسسه وودمکنزی، می‌گوید ما برای سال‌های آینده چشم انداز مثبتی را پیش روی بازار مس می‌بینیم و تقاضا برای این فلز افزایش خواهد یافت.

به گفته وی البته مازاد عرضه مس در بازار خواهیم داشت که همین امر تا حدودی قیمت این فلز را تحت فشار کاهشی قرار می‌دهد.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا