سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا2035.8
مظنه4,467,000
18 گرم1,031,200
ارزش سکه10,064,151
قدیم (بهار)10,250,000
جدید (امامی)10,340,000
نیم5,350,000
ربع3,050,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

سرایت هرج‌ومرج بازار طلا به سایر فلزات

شیوع کرونا و مسدود شدن معبرهای انتقال فیزیکی طلا، بازار این فلز را در ماه مارس دچار هرج و مرج کرد. این ناآرامی اکنون به سایر فلزات گرانبها رسیده و در نتیجه نقره و پلاتین با جابجایی قیمت‌ها، صعود را تجربه می کنند.

به گزارش سایت طلا به نقل از استریت‌تایمز، بازار طلا در ماه مارس، هنگامی که فرودگاه ها بسته و پالایشگاه ها تعطیل شدند،‌ دچار اشفتگی شده و معامله گران اصلی آن، این نگرانی را داشتند که نتوانند به موقع طلا را از نیویورک دریافت کرده و قراردادهای آتی طلای خود را به نتیجه برسانند. این نگرانی ها زمینه ‌ساز تنش در معاملات آتی لندن و نیویورک شد. 

حال آنکه نشانه هایی وجود دارد که حاکی از آن است که این پویایی محدود به طلا نیست. معاملات آتی نقره و پلاتین نیز از ابتدای آوریل در سطوح بالاتری نسبت به فلزات نقطه ای معامله می شود. و مانند طلا، حق بیمه در حال افزایش های چشمگیر در موجودی های در حال معامله در نیویورک است. قراردادهای نقره Comex در روز دوشنبه نشان می دهد که این روز، بزرگ ترین روز تحویل در ۲۵ سال گذشته تاکنون محسوب می شود. 

تحویل پلاتین در بورس کالاهای تجاری نیویورک نیز در سال جاری، بیش از پنج برابر بالاتر از بیشترین میزان یک ماه در سال جاری بود. انفجار قیمت طلا در ابتدای سال جاری به ضرر بسیاری از بانک ها بود ؛ بانک هایی که معمولا معاملات آتی نیویورک را حصاری برای موقعیت خود در بازار خارج از کشور (لندن) می دانند. HSBC Holdings تنها در یک روز ۲۰۰ میلیون دلار از تجارت خود را از دست داد که این وضع، نشانگر چالشی است که بانک ها به واسطه تنش در قیمت ارز، با آن درگیر هستند. 

نقره و پلاتین شاهد اختلاف قیمت های مشابه هستند. طیف تغییرات بین معاملات آتی نقره و قیمت های نقدی، سه ماهه دوم را در بالاترین حد حدود ۴۰ سال قبل تاکنون، به پایان رساند. قیمت EFP پلاتین به بالاترین حد خود از اوایل سال ۲۰۰۸ تاکنون رسید و پالادیوم نیز بیشترین میزان توزیع را در تاریخ خود یعنی از سال ۱۹۹۳ به بعد،  ثبت کرد. این آشفتگی ها ناشی از تلاشی است که برای رفع کسری های ظاهری انجام می شود. 

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
0 0

هاجرکرمی دواب دو ماه میگه :

تاریخ: 1399/04/15 ساعت 20:20
قیمت هر لحظه


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا