سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا2055.3
مظنه4,773,000
18 گرم1,101,800
ارزش سکه10,753,569
قدیم (بهار)10,950,000
جدید (امامی)11,280,000
نیم5,650,000
ربع3,300,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

صعود پی در پی شاخص بورس/۱۵ هزار میلیارد تومان معامله در یک روز

شاخص بورس امروز بیش از ۳۱ هزار واحد صعود، صعود کرد و از مرز یک میلیون و ۶۵۰ هزار واحد گذشت.

به گزارش سایت طلا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، در پایان معاملات امروز یکشنبه نیز روند رو به رشد طی کرده و به افزایش 31 هزار و 421 واحد به رقم بی‌سابقه یک میلیون و 652 هزار و 764 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن و افزایش 5 هزار و 209 واحد به رقم 469 هزار و 735 واحد رسید.

ارزش روز بازار که ناشی از ارزش کل سهام شرکت‌های بورسی است به بیش از 6 میلیون و 198 هزار و 446 میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس اوراق بهادار تهران بیش از 8.9 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.6 میلیون معامله و به ارزش 14 هزار و 783 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین معامله‌گران در فرابورس ایران امروز بیش از 7 هزار و 185 میلیارد تومان داد و ستد کردند که در مجموع امروز بیش از 21 هزار و 968 میلیارد تومان در بورس و فرابورس معامله انجام شده است که البته به گفته  مسئولان بورس همه این رقم پول جدید نیست و حدود 10 درصد از آن یعنی حدود 2 هزار میلیارد تومان پول جدیدی است که وارد بورس شده و معمولا پول‌های وارد شده به بورس ماندگار است. 

کارشناسان اقتصادی می‌گویند گرچه رشد اقتصاد واقعی به اندازه رشد شاخص کل بورس تهران نیست، اما بالاخره روزانه بین 2 تا 3 هزار میلیارد تومان پول جدید وارد بورس و فرابورس می‌شود و این وظیفه مدیران شرکت‌های بورسی و فرابورسی است که با انتشار اوراق مالی و یا سهام جدید و یا حق تقدم‌ها به جذب نقدینگی برای افزایش تولید و نوسازی خطوط تولید بپردازند.

کارشناسان اقتصادی دلیل اصلی رشد بی‌وقفه شاخص بورس تهران را این گونه عنوان می‌کنند که افزایش نرخ دلار ،افزایش نقدینگی و فشار تقاضا برای خرید سهام در بورس باعث شده با توجه به سهام شناور اندک در بازار قیمت سهام به شدت افزایش یافته و تقاضای سیری ناپذیر مردم برای سرمایه‌گذاری در بورس همچنان ادامه دارد.

البته دولت اعلام کرده قصد دارد با عرضه سهام شرکت‌های جدید در بورس به عمق بازار کمک کند و همچنین نهادهای عمومی مانند تامین اجتماعی، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، و سایر بنیادهای اقتصادی تعهد کرده‌اند، سهام شرکت‌های خود را در بورس ارائه کنند تا به افزایش عمق بازار کمک کنند. 

امروز عمده شاخص‌های بورس رو به رشد بودند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی، هر کدام 1.94 درصد افزایش یافتند. همچنین شاخص کل در معیار هم وزن و شاخص قیمت با معیار هم وزن هر کدام 1.12 درصد افزایش یافته است. 

شاخص آزاد شناور 2 درصد، شاخص بازار اول بورس 2.3 درصد، و شاخص بازار دوم بورس 1.3 درصد رشد کرده است.

امروز نمادهایی که بیشترین اثر را در رشد شاخص بورس داشتند به ترتیب شامل فولاد مبارکه، ملی‌مس، پالایش نفت اصفهان، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گسترش نفت وگاز پارسیان، پالایش نفت تهران، و پالایش نفت بندرعباس بودند.

همچنین نمادهای پربیننده در بورس شامل بانک ملت، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه، ملی مس ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و بانک صادرات بوده‌اند.

شاخص کل فرابورس نیز با ۲۸۶ واحد صعود به رقم ۱۷ هزار و ۲۷۳ واحد رسید.

سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس، بیمه پاسارگارد، سرمایه گذاری سبا تامین، تولید نیروی برق دماوند و پالایش نفت لاوان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند و لیست نمادهای پر ببنیده این بازار از سهامی ذوب آهن اصفهان، بانک دی، سیمان لار سبزوار، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه کارخانجات صنعتی تبرک، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی تشکیل شده است.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا