سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

گران‌ترین خودروساز جهان معرفی شد

افزایش تقاضا برای خودروهای الکتریکی باعث شده است که شرکت خودروسازی آمریکا با پشت سر گذاشتن تویوتا به گران‌قیمت‌ترین شرکت خودروسازی جهان تبدیل شود.

به گزارش سایت طلا به نقل از اسپوتنیک، افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران نسبت به آینده‌ تولید خودروهای الکتریکی از یک سو و تلاش دولت‌ها برای عبور از استفاده خودروهای با سوخت فسیلی از سوی دیگر باعث شد تا طی روزهای گذشته شاهد افزایش ارزش سهام شرکت‌ خودروسازی تسلا و تبدیل شدن آن به گران‌ترین شرکت خودروسازی جهان باشیم. تا پیش از این شرکت تویوتا ژاپن گران‌ترین خودروساز جهان بود.

در معاملات روز‌های گذشته ارزش هر سهم تسلا به 1134 دلار رسیده و کل ارزش این شرکت خودروسازی در حال حاضر 209.47 میلیارد دلار ارزش دارد که هم اکنون 4 میلیارد دلار از تویوتا بیشتر است.

یکی دیگر از دلایل افزایش ارزش سهام تسلا فروش قابل توجه کارخانه این شرکت در شانگهای بود بگونه‌ای که در ماه می و علیرغم شیوع ویروس کرونا فروش 11 هزار دستگاه را به ثبت رساند.

کارخانه تسلای شانگهای نخستین کارخانه این شرکت در خارج از آمریکا است و در حال رقابت با دو شرکت فولکس واگن و بی‌ام‌و در حوزه تولید خودروهای الکتریکی در بازار چین است.

این شرکت همچنین اخیراً اعلام کرده که با شرکت گلنکور سوئیس قرارداده همکاری امضاء کرده و قصد دارد در آلمان هم کارخانه تولید خودروی الکتریکی احداث کند.

ایالت کالیفرنیا آمریکا نخستن ایالت این کشور است که برای کاهش کامیون‌های گازوئیل‌سوز و تبدیل آنها به الکتریکی هدفگذاری کرده و قصد دارد تا سال 2045 نیمی از کامیون‌های این ایالت را الکتریکی کند.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا