اونس طلا1754.8
مظنه4,888,000
18 گرم1,128,300
ارزش سکه11,012,664
قدیم (بهار)11,200,000
جدید (امامی)11,680,000
نیم5,900,000
ربع3,500,000
 

برای نخستین بار صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی آسیا را منفی پیش‌بینی کرد

شیوع ویروس کرونا برای کشورهای آسیایی بسیار گران تمام شده به گونه‌ای که صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده که پیش‌بینی خود نسبت به رشد اقتصادی کشورهای آسیایی را تغییر داده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از راشاتودی، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که پیش‌بینی خود نسبت به رشد اقتصادی کشورها را تغییر داده و از احتمال رشد منفی کشورهای آسیایی خبر داد.

این مؤسسه بین‌المللی همچنین هشدار داده است که ممکن است آسیایی‌ها روند بهبود اوضاع اقتصادی دشواری را تجربه کنند.

چانگ یونگ رهی، مدیرآسیا اقیانوسیه صندوق بین‌المللی پول، گفت برای نخستین بار در تاریخ معاصر انتظار می‌رود رشد اقتصادی آسیا رقم منفی 1.6 درصدی را به ثبت برساند و این در حالی است که در ماه آوریل رشد 0 درصدی برای آسیا پیش‌بینی شده بود.

علیرغم آنکه با توجه به روند از سرگیری فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی در برخی کشورها آغاز شده اما این مسئله نتوانسته است به تغییر چشم انداز رشد اقتصادی کشورهای آسیایی کمک کند.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده است که پیش‌بینی خود نسبت به رشد اقتصادی اکثر کشورهای آسیایی را کاهش داده چرا که آنها به شدت وابسته به چرخه تامین جهانی کالا هستند و در حالی که جهان با بحران کرونا و عواقب آن دست و پنجه نرم می‌کنند غیرممکن است که کشورهای آسیایی بتوانند رشد مثبت داشته باشند.

الیته این مؤسسه گفته انتظار می‌رود اقتصاد قاره آسیا برای سال آینده رشد قابل توجه 6.6 درصدی را تجربه کند.

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید شیوع کرونا تبعات بلند مدتی در پی خواهد داشت.علیرغم آنکه چین به عنوان نخستین کشوری که درگیر کرونا شد شاهد بهبود اوضاع اقتصادی است اما این مسئله برای بازگرداندن شرایط کشورهای آسیایی به دوران پیش از کرونا کافی نیست.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد