سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

خیز کرونا در تهران/ فوتی های روزانه به ۱۶۲ نفر رسید/کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا با ویروس فاژ

بر اساس اعلام وزارت بهداشت در ٢۴ ساعت گذشته ١۶٢ بیمار در اثر کرونا جان باختند؛ این آمار، رکوردی تازه از لحاظ تعداد کشته‌ها در ایران به حساب می‌آیدپیش از این بیشترین جان باخته بر اثر کرونا در ایران در ٢۴ ساعت ١۵٨ بیمار بود

سیما سادات لاری روز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا  موارد فوت ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۹ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۶۱ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۲ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۸۶ هزار و ۱۸۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۰۳۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از روز گذشته(یکشنبه) خیز قابل توجهی در آمار ابتلا و بستری در استان تهران داریم که نگران کننده است.

وی ضمن تشویق مردم جهت پیوستن به پویش «من ماسک می‌زنم»، بیان کرد: یافته‌های علمی فعلا بهترین راه برای پیشگیری از بیماری ناشی از ویروس کرونا را استفاده از ماسک معرفی کرده‌اند.

کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا با ویروس فاژ

از طرفی محققان دریافتند، باکتریوفاژها می‌توانند مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 را کاهش دهند.

بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، خطر ابتلا به شدیدترین و خطرناک‌ترین عوارض بیماری کووید 19 در کمین آنهاست.

نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که حدود نیمی از مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید 19 به علت عفونت‌های ثانویه مانند ذات الریه باکتریایی و سپسیس(گندخونی- نوعی التهاب که بر اثر عفونت، سراسر بدن را فرا می‌گیرد-) است.

دکتر مارچین ووجودزیک، محقق دانشگاه بیرمنگام بریتانیا اظهار کرد: ویروس‌های شناخته شده به عنوان باکتریوفاژها، توانایی کنترل عفونت‌های خطرناک باکتریایی را دارند.

باکتریوفاژها (باکتری‌خوارها) و یا فاژها، ویروس‌هایی هستند که به باکتری حمله کرده و آن را از بین می‌برند.

باکتریوفاژها بدون آسیب رساندن به سلول‌های انسانی یا باکتری‌های مفید، می‌توانند عوامل بیماری‌زا را از بین ببرند.

در نهایت ممکن است، ویروس‌ها به عنوان یک جایگزین مطمئن‌تر برای درمان آنتی‌بیوتیکی مورد استفاده قرار گیرند.

دکتر مارچین ووجودزیک، ، دو راهکار برای استفاده از باکتریوفاژها در درمان عفونت‌های باکتریایی بیماران مبتلا به کووید 19 پیشنهاد کرد.

ابتدا، باکتریوفاژها می‌توانند عفونت‌های باکتریایی ثانویه در دستگاه تنفسی بیماران را هدف قرار دهند.

این ویروس‌ها می‌توانند شیوع باکتری‌های مضر را کاهش دهند و سیستم ایمنی بدن را قادر به تولید آنتی‌بادی در برابر بیماری کروناویروس سندرم حاد تنفسی دو(SARS-CoV-2) کنند.

همچنین با معرفی باکتریوفاژها، ممکن است برای سیستم ایمنی بیماران، یک روش متفاوت یا مکمل همراه با درمان‌های استاندارد آنتی‌بیوتیکی ارائه شود.

اگر این روش موثر باشد، بدن بیماران می‌تواند آنتی‌بادی‌های خاص خود برای ویروس کرونا را تولید کند و در نتیجه آسیب‌های ناشی از واکنش سیستم ایمنی بدن کاهش یابد.

در راهکار دوم، می‌توان از باکتریوفاژهای تغییر یافته مصنوعی برای تولید آنتی‌بادی در برابر کروناویروس استفاده کرد. این آنتی‌بادی‌ها می‌توانند به سرعت و ارزان به صورت اسپری بینی یا دهان تولید شوند.

محققان خواستار آزمایش روش‌های پیشنهادی فوق هستند.

آنها عنوان کردند: با استفاده از ویروس‌های مفید به عنوان سلاح غیرمستقیم در برابر کروناویروس سندرم حاد تنفسی دو(SARS-CoV-2) و سایر عوامل بیماری‌زا می‌توان از این قابلیت برای یک هدف مثبت یعنی نجات جان افراد بهره گرفت."

زیبایی طبیعت این است که اینها اگرچه می‌توانند کشنده باشند، اما می‌توانند نجات‌دهنده هم باشند.

این تحقیق در مجله PHAGE: Therapy, Applications, and Research منتشر شده است.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا