سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

بورس همچنان رکورد می زند

روند شاخص بورس امروز هم صعودی بود و با رشد بیش از ۳۰ هزار واحدی، وارد کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد شد.

به گزارش سایت طلا ، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه با افزایش 30 هزار و 210 واحد به رقم یک میلیون و 300 هزار و 164 واحد رسید که به یک رکورد بی‌نظیر دست یافته است. 

کارشناسان دلیل رکوردشکنی پی‌درپی بورس را سرازیر شدن سیل نقدینگی به سمت بازار می‌دانند که حجم نقدینگی در کشور به 270 هزار تریلیون تومان رسیده است. 

امروز شاخص کل با معیار هم‌وزن 1973 واحد رشد کرده و به رقم 411 هزار و 216 واحد رسید. 

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4 هزار و 868 تریلیون تومان رسید که اگر ارزش فرابورس ایران را هم در نظر بگیریم که به 946 هزار میلیارد تومان رسیده، ارزش روز شرکت‌های حاضر در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران به بیش از 5 میلیون و 814 هزار میلیارد تومان رسیده است. 

امروز معامله‌گران در بورس اوراق بهادار تهران بیش از 12.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.6 میلیون فقره معامله و به ارزش 14 هزار و 570 میلیارد تومان داد و ستد کردند که اگر ارزش معاملات امروز فرابورس ایران که به بیش از 6 هزار و 632 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، معامله‌گران امروز در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران بیش از 20 هزار و 892 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

به گفته مقامات بورس، همه این معاملات پول جدید نیست و حدود 10 درصد آن یعنی 2 هزار میلیارد تومان آن نقدینگی جدیدی است که جذب بازار شده و بقیه مربوط به دست به دست شدن سهام بین اشخاص حقیقی و حقوقی است.

در این زمینه کارشناسان توصیه کردند، برای عمق‌بخشی به بازار و افزایش سهام شناور بازار باید شرکت‌های بزرگ عرضه اولیه داشته باشند و در بورس حاضر شوند و همچنین شرکت‌های حاضر در بورس برای جذب نقدینگی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود، میزان سهام شناور خود را افزایش دهند. 

همچنین کارشناسان به تازه‌واردان بورس اکیداً توصیه می‌کنند در ورود به بازار سرمایه با دقت و تحلیل و مشاوره با افراد مجوزدار و صلاحیت‌دار عمل کنند و در ابتدا از خرید عرضه‌های اولیه، واحدهای صندوق ای‌تی‌اف دولتی و نیز سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری را آغاز کنند، چون حضور در بازار بورس الزاماً همراه با ریسک و بازدهی است. 

کارشناسان همچنین می‌گویند، برای سرمایه‌گذاری در بورس از پس‌اندازهای کناری استفاده کنند و به هیچ‌وجه دارایی‌های سرمایه‌ای خود مانند خانه یا ماشین مورد استفاده و یا فروش گاو و گوسفند و ابزار کار خود برای بورس استفاده نکنند که ممکن است، دچار زیان جبران ناپذیر شوند. 

امروز شاخص کل در بورس 2.3 درصد رشد کرده، شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی 2.3 درصد، شاخص کل با معیار هم‌وزن 48 صدم درصد، شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 48 صدم درصد، شاخص آزاد شناور 2 درصد، شاخص بازار اول 2.2 درصد و شاخص بازار دوم بورس 2.6 درصد رشد کرد. 

امروز نمادهای فولاد مبارکه، پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، شستا، همراه اول، هلدینگ تاپیکو و چادرملو بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته‌اند. 

نمادهای پربیننده امروز شامل بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس ، بانک صادرات و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو بوده‌اند. 

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۸۴ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۱۴ هزار و ۴۶۴  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۱۸۴ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۶۶ هزار و ۳۴۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و بیمه پاسارگاد (بپاس) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد فرابورس ایران (فرابورس)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، ویتانا (غویتا)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، پخش البرز (پخش)، سیمان لار سبزوار (سبزوا)، گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک)، داروسازی تولید دارو (دتولید)، داروسازی سبحان انکولوژی (دسانکو) ‌ و پتروشیمی غدیر (شغدیر) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا