اونس طلا1750.9
مظنه4,957,000
18 گرم1,144,300
ارزش سکه11,168,121
قدیم (بهار)11,350,000
جدید (امامی)11,700,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

معافیت بنگاههای مشمول وام کرونا از شمول چک برگشتی

معاون اشتغال وزیر کار از فرصت یک هفته‌ای بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونا خبر داد و گفت: بنگاههایی که مشمول دریافت وام و تسهیلات کرونا می‌شوند از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق فعلا معاف هستند.

عیسی منصوری ، درباره پیش‌بینی حمایت از صاحبان مشاغل آزاد که دارای بیمه اختیاری هستند و از بحران کرونا آسیب دیده‌اند اظهار کرد: از قبل در مورد این دسته مشاغل تصمیماتی گرفته بودیم و با توجه به اینکه خود این افراد اطلاعاتشان را در سامانه‌های مربوطه به طور دقیق ثبت نکرده و شغل خود را آزاد اعلام کرده بودند مثلا گفته بودند که شغلشان آرایشگری است لذا در حال احصای اطلاعات آنها هستیم که رشته فعالیتشان را دقیقا مشخص می‌کند و طبعا با احصای دقیق اطلاعات و بر مبنای رشته فعالیتها می‌توانیم به راحتی به این افراد تسهیلات پرداخت کنیم.

وی پیش‌بینی کرد تا پایان هفته آتی صاحبان این دسته کسب و کارها و مشاغل آزاد شناسایی و پیامک مشمول شدن به آنها ارسال شود تا بتوانند فرایند ثبت نام خود را دنبال کنند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در عین حال با اشاره به آغاز پرداخت تسهیلات کرونا به کارفرمایان متقاضی از روز شنبه، گفت: بانکها یک هفته فرصت دارند که تسهیلات مذکور را پرداخت کنند. مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۴ ماه است که پس از تنفس سه ماهه پرداخت آن به متقاضیان و بنگاههای مشمول آغاز خواهد شد.

منصوری همچنین از معافیت بنگاههای مشمول دریافت تسهیلات کرونا از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق خبر داد و گفت: اگر چه در این خصوص الزامات قانونی داریم و محدودیتهایی ایجاد می‌شود ولی پرداخت وام به بنگاههای مشمول که دارای چک برگشتی و اقساط معوق هستند. فعلا متوقف نیست.

معاون اشتغال وزیر کار در پایان از تدوین برنامه پساکرونا خبر داد و گفت: با بررسی هایی که صورت دادیم دوران پساکرونا را در سه سناریو تعریف کرده‌ایم که در سناریوری اول، کوشش ما این است که واحدهای اقتصادی همراه با رونق به حالتی بهتر از حالت قبل از کرونا برگردند. در سناریوی دوم، یک دوره افول و سپس بازگشت سریع به رونق را پیش‌بینی کرده‌ایم و در سناریوی سوم بازگشت به روال قبل از کرونا اما درگیر شدن دوباره با کرونا است که بر مبنای این سه سناریو ۱۱ مؤلفه را در قالب برنامه بلند مدت پساکرونا تدوین کردیم که البته هنوز به مرحله تصویب نرسیده و به محض تصویب آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد