سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

8 غذایی که می تواند باعث شود پف کنید!

آلرژی داشتن به بعضی از غذا ها بسیار رایج است. در واقع حدود پنج درصد از بزرگسالان و هشت درصد از کودکان در سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

8 غذایی که می تواند باعث شود پف کنید!آلرژی داشتن به بعضی از غذا ها بسیار رایج است. در واقع حدود پنج درصد از بزرگسالان و هشت درصد از کودکان در سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
هر غذایی می تواند باعث آلرژی شود اما جالب است که بدانید در اکثر مواقع آلرژی غذایی توسط فقط هشت ماده غذایی ایجاد می شوند.
آلرژی غذایی شرایطی است که بدن به بعضی از مواد غذایی واکنش ایمنی نشان می دهد. دلیل این موضوع سستم ایمنی بدن شماست که به اشتباه برخی از پروتئین های موجود در یک ماده غذایی را مضر تلقی می کند و واکنش دفاعی خود را مانند ترشح هیستامین فعال میکند که میتواند باعث پف کردن شما بشود.


علائم ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت پس از قرار گرفتن در معرض ماده غذایی آلرژی زا بروز کند که شامل تورم زبان، دهان و یا صورت ، تنگی نفس ، پایین آمدن فشار خون ، اسهال ، استفراغ و یا التهابات پوستی با احساس خارش شدید است.
به این موضوع توجه داشته باشید که آلرژی غذایی با تحمل ناپذیری بعضی از مواد غذایی متفاوت است. تحمل نشدن برخی از مواد غذایی توسط معده هر چند دردناک است اما سیستم ایمنی را تحریک نمی کند و جان شما را در خطر نمی اندازد.
هشت ماده غذایی که دلیل اکثر الرژی های غذایی را تشکیل می دهند عبارت اند از :
1. شیر گاو و فراورده ها لبنی حاصل از آن مانند بستنی
2.تخم مرغ
3.مغز های درختی مانند پسته، بادام و گردو
4.بادام زمینی
5.صدف خوراکی
6.گندم
7.سویا
8.ماهی

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا