سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1777.5
مظنه4,017,000
18 گرم927,300
ارزش سکه9,050,301
قدیم (بهار)9,450,000
جدید (امامی)10,180,000
نیم5,200,000
ربع3,000,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

هر انس طلا در بازه 5 الی 10 ساله به 8000 دلار می رسد

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری کیتکو؛ هفته جالب توجه دیگری را نیز در خصوص بازار طلا سپری کردیم چرا که قیمت آن به بالاترین سطح طی یک ماه گذشته رسیده است. هر اونس طلا آخرین بار با ۱۷۵۵ دلار معامله شد.


29 اردیبهشت 1399

هر انس طلا در بازه 5 الی 10 ساله به 8000 دلار می رسد

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری کیتکو؛ هفته جالب توجه دیگری را نیز در خصوص بازار طلا سپری کردیم چرا که قیمت آن به بالاترین سطح طی یک ماه گذشته رسیده است. هر اونس طلا آخرین بار با ۱۷۵۵ دلار معامله شد.

هر انس طلا در بازه 5 الی 10 ساله به 8000 دلار می رسد
نه تنها این افزایش پس از برخی گمانه زنی ها در ابتدای هفته آغاز گشت بلکه حتی پس از آنکه رئیس فدرال رزرو جروم پاول رسما تایید کرد که وارد نرخ‌های بهره پایین تر و حتی در محدوده منفی نخواهد شد، نتوانست جلوی رشد قیمت طلا را بگیرد.
پاول اشاره داشت که نرخ های بهره منفی چیزی نیستند که در حال حاضر در نظر گرفته شوند و در خصوص شرایط موجود ابزارهای دیگری نیز در اختیار دارد. به گفته پاول در نشست خبری از راه دور در روز چهارشنبه، ابزارهایی که فدرال رزرو در حال حاضر از آنها استفاده می کند تلاش برای پیشروی رو به جلو و همچنین خرید دارایی هاست.
به گفته برخی تحلیلگران آنچه اکنون به طلا کمک می کند و علیرغم صحبتهای پاول این است که بازارها قیمت گذاری شان را بر حسب نرخ های بهره منفی انجام می‌دهند. جاسپر لالر، رئیس تحقیقات گروه سرمایه گذاری لندن به این امر اشاره کرد که این انتظارات مربوط به نحوه قیمت گذاری بازار هستند و عملاً از خود فدرال رزرو نشأت می گیرند.
وی افزود به جای ورود به نرخ‌های بهره منفی ابزاری که فدرال رزرو در دست دارد و در قدم بعدی باید از آن بهره برد، کنترل پول رایج است. این مسئله می‌تواند صفحه بازی را برای طلا برهم زند چرا که ارزش بالا و وضعیت قوی دلار می تواند مانعی مهم برای روند افزایشی طلا به حساب آید.
کلی همیلتون تحلیلگر کالاهای بانک مونترال اشاره کرد که با این دید که فدرال رزرو همچنان پول به بازارهای مالی تزریق می‌کند طلا نیازی ندارد تا به دنبال این باشد که پس از ورود به بازه نرخ های بهره منفی افزایش خود را شروع نماید. با اینکه طلا در مسیری محدود روند افزایشی خود را طی می نماید صحبت های پاول مانعی برای از بین رفتن خوش بینی به فلز های ارزشمند نشد. در ابتدای هفته جاری پیش بینی رشد طلا با افزایش همراه بود و هر اونس آنرا تا پایان سال نزدیک به هزار و ۹۰۰ دلار تخمین زدند.
با این وجود تا کنون بیشترین پیش بینی برای افزایش قیمت طلا مربوط به فلوریان گرامز مدیر عامل شرکت مشاوره ای میداس تاچ می باشد. طی مصاحبه ای با خبرگزاری کیتکو وی اشاره داشت که قیمت هر اونس طلا طی بازه ۵ تا ده ساله می تواند تا ۹ هزار دلار نیز بالا رود.
اگر به این مسله در  چشم انداز بلند مدت نگاه نمایید، تنها می‌توانید این وضعیت افزایشی را با دهه ۱۹۷۰ مقایسه نمایید. زمانی در سال ۱۹۷۶ روند افزایشی بازار مجدداً آغاز شد و تا ۴ سال پیاپی ادامه یافت، قیمت ها عملاً از ۱۰۰ دلار به ۸۹۰ دلار رسیدند که تقریبا می توان گفت ۹ برابر شده است. اگر از همین مقیاس برای اعداد امروز استفاده نمایید آینده طلا را بین ۸ هزار تا ۹۰۰۰ دلار در هر اونس پیش بینی می نمایید اما این مسئله منوط به بازی ۵ الی ۱۰ ساله است.
تنها بازار طلا نیست که شاهد خوشبینی روز افزون است. سرمایه‌گذاران توجه ویژه‌ای نیز به بازار نقره دارند. با نزدیک شدن به آخر هفته بازار نقره به بالاترین رکورد دو ماهه خود رسید و هر اونس آن نزدیک به ۱۷ دلار معامله شد.
طی گزارشی که در این هفته منتشر گردید تحلیل‌گران ارکید ریسرچ اعلام کردند که انتظار دارند نقره در فصل دوم سال از طلا پیشی بگیرد چرا که روند فعالیت سرمایه گذاران این مسئله را نشان می دهد.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا